X
A A A A A
-A A A+

Pacientu stāsti

Roberts
Roberts Jaunzems ir ļoti aktīvs 12 gadus vecs zēns. Viņa dzīvē 1. tipa cukura diabēts ienāca strauji un negaidīti, apgriežot visu dzīvi kājām gaisā. Taču, pateicoties akcijai “Eņģeļi pār Latviju”, Roberts jau var dzīvot patstāvīgi.
Lasīt vairāk
Marta un Kristena
Māsiņām Kristenai un Martai diagnosticēti autiskā spektra traucējumi, un Kristenai ir arī garīga atpalicība. Taču, pateicoties ziedotājiem, meitenes apmeklē nodarbības, kas palīdz ne vien labāk komunicēt, bet arī apzināties sevi pašu.
Lasīt vairāk
Gerds
Mazajam Gerdam ir iedzimta sirdskaite un vidēji izteikta plaušu artērijas vārstuļa stenoze. Kad bērniņš piedzima, nekas neliecināja, ka viņam varētu būt kādas problēmas. Taču pirmajos viņa dzīves mēnešos vecāki pamanīja, ka Gerds nepietiekami pieņemas svarā un ātri nogurst.
Lasīt vairāk
Mihails
Mihailam jeb, kā viņu mīļi sauc apkārtējie, Mišam ir desmit gadu. Akcijā “Eņģeļi pār Latviju” saziedotie līdzekļi zēnam ļāvuši ne vien iemācīties runāt, bet arī apzināties sevi, kas autiskā spektra traucējuma dēļ bija grūts uzdevums.
Lasīt vairāk
Natālija
Natālija zina, ko nozīmē laba sirds. Iespējams, pat labāk nekā citi. Šobrīd Natālija ir pilna laika studente, bet reiz viņa bija akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnese. Šis ir stāsts par to, ka dzīvē ir situācijas, kad palīdzība ir nepieciešama tagad un tūlīt.
Lasīt vairāk
Rūdolfs
Rūdolfam ir deviņi gadi, un viņš pasauli redz citādāk. Zēnam ir autiskā spektra traucējumi un diagnoze – smaga garīgā atpalicība. Ziedotāju atbalsts akcijā “Eņģeļi pār Latviju” Rūdim ļauj apmeklēt ABA terapiju, kas viņa attīstībā spēlē milzu lomu.
Lasīt vairāk
Kristers
Kristers pirms pieciem gadiem bija “Eņģeļi pār Latviju” vēstnesis. Mazs, smaidīgs puika ar papīra mikrofonu rokās, jo jau toreiz Kristera lielā aizraušanās bija televīzija. Šodien Kristeram ir jau 12 gadu. Televīzija viņu aizrauj joprojām, un joprojām viņa dzīves lielais izaicinājums ir autisms. Autisms mūža garumā.
Lasīt vairāk
Kārlis
Kārlim ir 14 gadu. Zēns piedzima un attīstījās atbilstoši vecumam – mācījās skaitīt, atpazīt krāsas un gadalaikus, bet aptuveni sešu gadu vecumā Kārlim sāka parādīties veselības problēmas. Neskaitāmas ārstu vizītes, izmisīgi mēģinājumi noskaidrot, kāpēc viņam ar katru dienu kļūst sliktāk, rezultājās ar diagnozi – reta, ģenētiska saslimšana.
Lasīt vairāk
Sintija
Sintijas diagnoze – vēzis 4. stadijā ar metastāzēm kaulos un mīkstajos audos. Viņa cieta mežonīgas sāpes. Tagad Sintijai ir septiņi gadi, un šodien var teikt, ka viņa ir bērniņš, kurš uzvarējis vēzi.
Lasīt vairāk
Marija
Marija piedzima kā trešais bērniņš četru bērnu ģimenē. Mēnesi pirms nākšanas pasaulē vecāki uzzināja, ka meitenīte piedzims ar veselības problēmām. Jau tad bija skaidrs, ka priekšā būs lieli pārdzīvojumi un milzu darbs.
Lasīt vairāk
Velta
Veltai nepilna gada vecumā tika konstatēta bērnu cerebrālā trieka, un ārsti prognozēja, ka meitene būs guļoša. Taču, pateicoties cītīgai rehabilitācijai, kā arī ortozēm un ortopēdiskajiem apaviem, Velta ir runātīga un aktīva 5. klases skolniece.
Lasīt vairāk
Pāvils
Pāvilam ir desmit gadi. Ar diagnozi autiskā spektra traucējumi ģimene saskārās, kad Pāvils bija pavisam mazs. Pateicoties akcijai “Eņģeļi pār Latviju”, zēna stāsts ir neticamu brīnumu pilns.
Lasīt vairāk
Elizabete
Sastapšanās ar “Eņģeļi pār Latviju” akciju Elizabetei bija tieši pirms desmit gadiem, kad ar ziedotāju atbalstu tika veikta sarežģīta un ļoti svarīga operācija Vācijā.
Lasīt vairāk
Jānītis
Mani sauc Jānis Šalms. Kad biju apmēram pusgadu vecs, nokļuvu slimnīcā, kur ārsti ilgi nevarēja noteikt slimības diagnozi. Pēc ilgām pūlēm ar Beļģijas kolēģu palīdzību viņi secināja, ka man ir ļoti reta ģenētiska slimība, Latvijā ar šādu diagnozi esmu viens. Palīdzēt man varēja, tikai veicot aknu transplantāciju.
Lasīt vairāk
Airita
2010. gada 6. septembrī Airita saindējās ar baltās mušmires karbonādēm. Vajadzēja veikt aknu transplantāciju, jo meitene Bērnu slimnīcā atradās ļoti kritiskā stāvoklī.
Lasīt vairāk
Roberts
Roberts ir aktīvs un aizrautīgs jaunietis, kura sirdslieta ir basketbols. Pirms 5 gadiem viņam nācās pārtraukt cīņu par uzvarām sportā, lai sāktu cīņu par savu dzīvību.
Lasīt vairāk
Markuss
Akcijas „Labestības diena” ziedotāju atbalsts Markusam deva iespēju doties uz Vāciju, kur viņam tika veikta pēdu operācija, kā arī izgatavotas ortozes.
Lasīt vairāk
Artūrs
Artūrs (7 gadi) ir viens no 2019. gada akcijas Labestības Dienas vēstnešiem. Pateicoties ziedotājiem, Artūrs cītīgi apmeklējis nodarbības 2 reizes nedēļā.
Lasīt vairāk
Daniels
Stāsts no 2019. gada: Mazais Daniels (4 gadi) ir brašs cīnītājs. Kad Daniels bija pavisam maziņš, viņam tika konstatēts acs audzējs. Daniels ir varonīgi izturējis divas ķīmijterapijas, ārstējoties Latvijā, bet diemžēl notika recidīvs, un ārsti lūdza palīdzību vienam no labākajiem acu audzēju ekspertiem Eiropā – Dr.Francis L.Munier.
Lasīt vairāk
Katrīna
Pateicoties akcijas "Labestības diena" ziedotājiem, Katrīnai ir mierīgāka ikdiena, jo viņa saņēma ļoti nepieciešamo insulīna pumpīti.
Lasīt vairāk
Monta
Brašā un brīnišķīgā Monta ir 2016. gada "Labestības dienas" vēstnese. Pateicoties ziedotāju atbalstam un viņas apņēmībai, Monta ir sākusi patstāvīgi staigāt.
Lasīt vairāk
Vera
Verai tika izgatavota sarežģīta ortoze, un meitene arī turpmāk varēs staigāt un dejot, ko viņai tik ļoti patīk darīt.
Lasīt vairāk
Eva
Līdzekļi ārkārtas gadījumiem deva iespēju Evai sešu stundu laikā nokļūt Hamburgā un veikt steidzamu aknu transplantāciju.
Lasīt vairāk
Emanuels
Liels sapnis Emanuelam bija nostāties pašam uz savām kājām, un tagad tas ir izdevies. Zēns jau patstāvīgi staigā ar RGO ortozēm
Lasīt vairāk
Hugo
Dzīvespriecīgais Hugo valkā ortozes, kas palīdz augt viņa kauliem, un cer, ka kādreiz staigās patstāvīgi.
Lasīt vairāk
Alberts
„Eņģeļi pār Latviju” deva iespēju Albertam apmeklēt nepieciešamos speciālistus, kuri palīdzēs attīstīt runātprasmi.
Lasīt vairāk
Reinis
Reinis ir tuvāk savam sapnim par basketbolu, jo varēs saņemt nepieciešamo kāju pēdu operāciju!
Lasīt vairāk
Anna
Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, Anna varēja attīstīt un uzlabot savu staigātprasmi!
Lasīt vairāk