X
A A A A A
-A A A+

Pusaudžu resursu centrs

Pusaudžu resursu centrs sniedz mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar atkarību un garīgās veselības riskiem.

Pusaudžu resursu centrs (PRC) ir pierādījumos balstīta, mūsdienīga pieeja pusaudžu garīgās veselības profilaksei un dažādu atkarību novēršanai, kuru ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar nozares speciālistiem Latvijā un ārvalstīs. PRC sniedz mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar atkarību un garīgās veselības riskiem.

Šobrīd PRC ir filiāles jau deviņās pilsētās - Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Siguldā, Tukumā un Ventspilī. Konsultācijas tiek nodrošinātas arī attālināti, izmantojot Skype, WhatsApp, Zoom. PRC palīdzība jauniešiem ir pieejama bezmaksas, pateicoties Labklājības ministrijas un Nacionālā Veselības dienesta piešķirtajam finansējumam.

Klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, uzvedības problēmas, emocionāli sarežģījumi, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem un apreibināšanās vienaudžu kompānijās.

Centra programmu ir izveidojuši Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp mūsu speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti.

Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.

Pusaudžu resursu centra mājas lapa: www.pusaudzucentrs.lv