X
A A A A A
-A A A+

Kā pieteikties valsts atbalstam bērniem ar autiskā spektra traucējumiem?

No 2024. gada janvāra Bērnu slimnīcas fonds (BSF) uzsāk īstenot Labklājības ministrijas finansēto pilotprojektu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Ar piešķirto finansējumu 2024. gada ietvaros BSF apmaksās 100 bērniem uzturošo terapiju (ABA terapiju, ergoterapeita, logopēda vai audiologopēda nodarbības) pēc autisma diagnosticēšanas vai aizdomām par AST un agrīnās intervences programmas.

Pilotprojekts nodrošinās psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu uzturošās terapijas veidā bērniem ar AST (turpmāk - pakalpojums), veicinās bērnu ar AST iekļaušanos sabiedrībā un sociālā statusa iegūšanu jeb atgūšanu. BSF bērniem, kuru vecāki pieteiksies pakalpojumam, atbilstoši ārsta rekomendācijām apmaksās: ABA (lietišķās uzvedības analīzes) terapijas, ergoterapeita, logopēda vai audiologopēda nodarbības.

Pakalpojuma saņemšanas kritēriji:

  • Bērns no 2 līdz 7 gadu vecumam (vēl nav 7 gadi);
  • neirologa, psihiatra vai klīniskā psihologa noteikta diagnoze AST vai aizdomas par AST;
  • iepriekš saņemta agrīnās intervences programma ārstniecības iestādē;
  • bērnu psihiatra, neirologa vai BKUS klīniskā psihologa rekomendācija uzturošajai terapijai;
  • līdzvērtīgs pakalpojums vai atbalsts netiek saņemts citviet.

Pieteikšanās kārtība:

1. Bērna ar AST likumiskais pārstāvis vai audžuģimene pakalpojuma saņemšanai 

aizpilda pieteikuma anketu elektroniski BSF interneta vietnē: https://www.bsf.lv/lv/noderigi/pieteikties-atbalstam-anketa,

pievienojot pieteikumam visus papildu dokumentus, kas apliecina bērna atbilstību pakalpojuma saņemšanas kritērijiem. Alternatīvi dokumentus iespējams iesniegt arī e-pastā (parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, uz evija@bsf.lv), pa pastu vai klātienē Bērnu slimnīcā Rīgā, Vienības gatvē 45, Ģenētikas mājas 2. stāvā. Ja elektronisko pieteikuma anketu nav iespējams aizpildīt, lejupielādējiet un aizpildiet šo iesnieguma formu: Pieteikuma anketa.docx

2. BSF izskata pieteikuma anketu 12 (divpadsmit) darba dienu laikā kopš pieteikuma anketas saņemšanas dienas un informē likumisko pārstāvi vai audžuģimeni par bērna ar AST atbilstību pakalpojuma saņemšanai vai nosūta atteikumu, pamatojot neatbilstību.

3. Pēc pakalpojuma apstiprināšanas BSF kopā ar bērna ar AST pārstāvjiem vienojas par ārsta vai klīniskā psihologa rekomendēto nodarbību saņemšanas vietu, saturu un apjomu. Maksimālais apmaksātais nodarbību skaits nedēļā vienam bērnam ar AST ir divas nodarbības vai trīs intensīvie ABA terapiju kursi (viens kurss ilgst mēnesi).

4. BSF norēķinās ar nodarbību pakalpojumu sniedzējiem atbilstoši abpusēji noslēgtiem līgumiem.

Līgumiestāžu saraksts, kur šobrīd iespējams saņemt pakalpojumus ar valsts finansējumu: Lejupielādēt šeit