X
A A A A A
-A A A+

Pieredzes stāsti

Kalnaina ainava: bērns pēc onkoloģiskas saslimšanas atgriežas skolā
Atzīmējot Starptautisko Bērnu onkoloģijas apzināšanās mēnesi, publicējam Ineses Lietavietes, Vecāku mājas klīniskās psiholoģes, sertificētas kognitīvi – biheiviorālās terapeites rakstu par to, ar kādām grūtībām saskaras bērni, pēc onkoloģiskas saslimšanas ārstēšanas atgriežoties skolā.
Lasīt vairāk
Apzināties, lai palīdzētu
 Septembris ir Starptautiskais Bērnu onkoloģijas apzināšanās mēnesis. Katru gadu Latvijā aptuveni 50 līdz  100 ģimenes dzird smago diagnozi: "Jūsu bērnam ir vēzis", kas pārtrauc mierīgo ikdienu un krasi izmaina bērna un viņa tuvinieku dzīvi turpmākā gada laikā. Nereti – arī ilgi pēc tam...
Lasīt vairāk
Heilijas stāsts
SpaceX Crew Dragon kapsula 2021. gada 16. septembrī aizvedusi kosmosā pasaules vēsturē pirmo civiliedzīvotāju kosmosa misiju. Inspiration4 komanda pavadīs 3 dienas, riņkojot ap Zemi misijā, kuras mērķis ir savākt 200 miljonus ASV dolāru  St. Jude Children's Research slimnīcai ®.  Minētā slimnīca ir viena no vadošām klīnikām pasaulē bērnu onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā un pētniecībā, lai sasniegtu labākus rezutlātus bērnu onkoloģisko slimību ārstēšanai.
Lasīt vairāk
Māra Upmane-Holšteine: par gadu Bērnu slimnīcā un sevi mūzikā
Pēc teju gada, kas pavadīts Bērnu slimnīcā kopā ar dēliņu Ezru, Mārai Upmanei-Holšteinei šī ir pirmā intervija. Ir brīži, kad Māras acīs iemirdzas asaras un viņa vairākas reizes uzsver: “Nē, es neteikšu, ka leikēmija ir superīgākā skola un spēka devējs vai ka tā ir lieliska mācība dzīvē. Jo tas tā nav.”
Lasīt vairāk
Niklāva stāsts
"Vislabākie draugi man nāk tieši no slimnīcas," stāsta Niklāvs, 17 gadus vecs jaunietis, kura aizraušanās ir mūzika un smagais metāls. Ar savu draudzeni viņš iepazinās nometnē pusaudžiem ar onkoloģiskām saslimšanām. No izlaiduma fotogrāfijas mums pretī raugās divu priecīgu jauniešu acis un uzmanību piesaista sarkana ģitāra. Tā reiz ir piederējusi leģendārajam "Līvu" līderim Ainaram Virgam.
Lasīt vairāk
Dinas stāsts
Meitene ar “robotkāju”, uz kuru atskatās. Ortopēde Dina par palīdzību līdzīgajiem, maratona sapni un kāzu deju.
Lasīt vairāk