X
A A A A A
-A A A+

Marija

Marija piedzima kā trešais bērniņš četru bērnu ģimenē. Mēnesi pirms nākšanas pasaulē vecāki uzzināja, ka meitenīte piedzims ar veselības problēmām. Jau tad bija skaidrs, ka priekšā būs lieli pārdzīvojumi un milzu darbs.

Marijai 2023. gada 7. decembrī palika septiņi gadi. “Eņģeļi pār Latviju” akcijā Marijas kājiņām palīdzēts gan ar ortozēm, gan rehabilitāciju.

“Sākums bija tāds, ka katrus trīs mēnešus braucām uz rehabilitācijām, fizioterapeitiem, masāžām. Tā ir mūsu ikdiena,” stāsta meitenes mamma Iveta.

Bērniņam augot, ortozes ir jāmaina līdz ar auguma izmaiņām, un to nomaiņa nepieciešama aptuveni reizi pusotrā gadā. Tām ir sarežģīta, katram bērnam speciāli radīta tehniskā specifikācija. Tāpēc kopā ar ortopēdiskajiem apaviem tās ir ļoti dārgas – vidēji ap septiņiem tūkstošiem eiro.

Daļu no ortožu izmaksām sedz valsts, bet lielākā daļa apmaksāta, pateicoties ziedotāju atbalstam.

“Ja ortožu nebūtu, bērniem ar spina bifida (škelts mugurkauls – aut piez.) kājas automātiski iet uz iekšu. Lai nedeformētu kājiņas[, ir nepieciešamas ortozes]. Mums tagad ir svarīgi saglabāt to, ko esam panākuši, ko varam ar ortozēm. Lai nav deformācijas, lai nav skoliozes,” skaidro Iveta.

Jau pirms vairākiem gadiem ārsti, lasot Marijas papīros rakstītās diagnozes un redzot, ko Marija spēj paveikt ikdienā, sajūsmā teica – ir sajūta, ka dokumentos lasāms cita bērna apraksts. Marija paveic brīnumus.

Ārstniecība, ortozes, ziedotāju atbalsts, bet visam pāri – ģimenes mīlestība un Marijas vēlme tikt līdzi vecākajiem bērniem. Tas palīdzējies meitenei gūt lielus panākumus.

(ja video atskaņotājs nedarbojas, stāstu varat noskatīties, klikšķinot uz TV3 Play logo augšējā kreisajā stūrī)