X
A A A A A
-A A A+

Velta

Veltai nepilna gada vecumā tika konstatēta bērnu cerebrālā trieka, un ārsti prognozēja, ka meitene būs guļoša. Taču, pateicoties cītīgai rehabilitācijai, kā arī ortozēm un ortopēdiskajiem apaviem, Velta ir runātīga un aktīva 5. klases skolniece.

Velta un viņas dvīņu brālis Ritvars bija ļoti gaidīti bērniņi. Viņi steidzās drīzāk satikt savus vecākus un pasaulē nāca jau 32. nedēļā – divus mēnešus par agru. Velta ir par 40 minūtēm vecāka par brāli un joko, ka tas tādēļ, jo brālis viņu izspēris laukā.

Meitene sākotnēji attīstījās labi, varbūt nedaudz lēnāk nekā brālis. Un ārsti sacīja, ka dažādā attīstība ir normāla. "Ārsti no sākuma mums vispār neteica, ka ir kaut kādas problēmas. Taču tā kā abi attīstījās atšķirīgi, man bija sajūta, ka kaut kas nav. Bet ārsti man vienmēr teica: “Nevajag uztraukties. Bērni atšķirīgi attīstās – tas nekas, ka tie ir dvīņi. Tāpēc, ka abi ir dzimuši pirms laika, varētu aizkavēt attīstību”" stāsta Veltas mamma.

Aptuveni astoņu mēnešu vecumā, kad brālis sāka celties kājās, dakteri secināja, ka Veltai tomēr ir veselības problēmas. Pavisam drīz vecāki uzzināja, ka viņu meitai ir bērnu cerebrālā trieka. Sākās neskaitāmas ārstu vizītes, atbilžu un iespēju meklēšana.

“Sākumā noteikti bija izmisums, arī neticība savā ziņā. Tā nevar būt! Ne jau manam bērnam?! Pēc tam iestājās vēlme izmēģināt visu, visur aizbraukt, aiziet pie vēl kāda ārsta, uzzināt vēl kādu viedokli,” atzīst mamma Zane.

Ārsti izteica prognozes, ka Veltai sagādās grūtības sēdēšana, staigāšana un visdrīzāk arī runāšana. Taču mamma Zane ar prieku nosaka: “Teica, ka mums būs guļošs bērns. Bet, kā redzat, Velta ir diezgan kustīgs un runātīgs bērns.”

“Eņģeļi pār Latviju” ziedotāju atbalsts ir palīdzējis Veltai tikt pie ortozēm un speciāliem apaviem.

“Katrs, ko iedot, ir tik nozīmīgs katram bērniņam. Kad paliekam vieni paši ar savu bēdu, mēs ļoti bieži salūstam. Kad atnāk palīgā, mums arī ir motivācija darboties tālāk un nepalikt savā bēdā, uz vietas, bet trupināt,” stāsta Zane.

(ja video atskaņotājs nedarbojas, stāstu varat noskatīties, klikšķinot uz TV3 Play logo augšējā kreisajā stūrī)