X
A A A A A
-A A A+

Roberts

Roberts Jaunzems ir ļoti aktīvs 12 gadus vecs zēns. Viņa dzīvē 1. tipa cukura diabēts ienāca strauji un negaidīti, apgriežot visu dzīvi kājām gaisā. Taču, pateicoties akcijai “Eņģeļi pār Latviju”, Roberts jau var dzīvot patstāvīgi.

Diagnoze 1. tipa cukura diabēts Roberta dzīvē ienāca sešu gadu vecumā, un viņa ģimene sākotnēji nemaz nenojauta, cik patiesībā nopietna tā ir, taču jau pavisam drīz tā krasija mainīja ne tikai paša zēna, bet arī viņa līdzcilvēku ikdienu. Kā saka Roberta mamma – tas ir vēl viens ģimenes loceklis, ar kuru jāsadzīvo, un ikdiena nav viegla.

Zēna mamma neslēpj – ir grūti pieņemt, kā var būt tā, ka bērns vēl tikko bija vesels, skrēja, lēkāja, mācījās, proti, viņam nekas nekaitēja, bet te pēkšņi viņš ir kļuvis par bērnu ar īpašām vajadzībām. Tas arī raisa daudz jautājumu par to, vai bērns var turpināt darīt visu to pašu, ko darīja līdz šim, ne tikai ēst tāpat, bet arī mācīties tai pašā skolā un veidā.

Tieši “Eņģeļi pār Latviju” akcijā pirmoreiz tika aktualizēts cukura diabēta temats, proti, nepieciešamība pēc valsts apmaksātām cukura monitoringa sistēmām. Galu galā kopīgiem spēkiem šādu valdības lēmumu arī izdevās panākt.

Tagad, pateicoties šai cukura monitoringa sistēmai, Roberts var dzīvot pastāvīgu dzīvi un pats uzmanīt savu veselību. Zēnam pieejamas dažādas nelielas ierīces, kas savienotas ar telefonu, tādējādi ļaujot nepārtraukti sekot līdzi cukura līmenim asinīs un atbilstoši tam rīkoties, piemēram, ievadot insulīnu.

Pagaidām gan 1. tipa cukura diabēts ir neārstējams, kā dēļ Robertam ar šo slimību būs jāsadzīvo visu mūžu. Taču, neraugoties uz to, viņš ir ļoti aktīvs un zinātkārs. Roberts ir apmeklējis džudo nodarbības, basketbola pulciņu un tautas dejas. Tāpat viņam ļoti patīk braukt ar riteni un skrejriteni, starp citu Roberts arī startējis sacensībās ar labiem rezultātiem.

(ja video atskaņotājs nedarbojas, stāstu varat noskatīties, klikšķinot uz TV3 Play logo augšējā kreisajā stūrī)