X
A A A A A
-A A A+

Gerds

Mazajam Gerdam ir iedzimta sirdskaite un vidēji izteikta plaušu artērijas vārstuļa stenoze. Kad bērniņš piedzima, nekas neliecināja, ka viņam varētu būt kādas problēmas. Taču pirmajos viņa dzīves mēnešos vecāki pamanīja, ka Gerds nepietiekami pieņemas svarā un ātri nogurst.

“Pirmos trīs mēnešus zīdainim jāpieņemas svarā pa kādam kilogramam katrā, bet pirmajā viņam klāt nāca 500 grami. Tad saņēmām nosūtījumus pie neirologa un citiem ārstiem, tostarp uz ehokardiogrāfiju, kur pārsteidzošā kārtā ātri tikām uz izmeklējumiem. Tur daktere pētīja pus stundu, un pēc viņas sejas izteiksmes sapratu, ka kaut kas īsti nav kārtībā. Pēc aptuveni 40 minūtēm viņa kādam uzrakstīja, un atnāca ārste no kardioloģijas nodaļas, kas vēlāk kļuva par mūsu ārstējošo ārsti. Pārbaužu bija ļoti daudz. Visgrūtāk gāja ar to, kā Gerdu barot – tā kā viņa svars bija ļoti mazs, talkā nāca uztura speciālists, zīdīšanas konsultants, līdz vienojāmies par pareizāko veidu,” pastāsta zēna mamma Egita.

“Dakteris mums teica, ka tas var vēderā parādīties no nulles līdz deviņiem mēnešiem. Viņš jau piedzima ar sirdskaiti. Ir sarkanais un zilais loks – viņam zilajā lokā artērijas ir sašaurinātas, tāpēc ir jāpūš tāds “baloniņš”, lai artērijas paplašinās un asinsrite normāli aiziet pa visu ķermeni. Citādi asinis neriņķo, rezultātā attīstība ir lēnāka, viņam tas ietekmē arī svaru,” dalās Egita.

Gerdam uzturvielu augšanas un spēka nodrošināšanai bija nepieciešams saņemt speciālo maisījumu, kas izmaksāja vairāk nekā 500 eiro mēnesī. Pirmos mēnešus vecāki mēģināja tikt galā pašu spēkiem, bet tas nozīmēja, ka teju nekam citam pāri nauda nepaliek.

“Kādus pāris mēnešus mēs tā arī dzīvojām, bet sapratām, ka nāk ziema. Mums pediatre ieteica painteresēties Bērnu slimnīcas fondā – varbūt viņiem uz gada beigām ir palikusi naudiņa. Un, jā, viņi ļoti operatīvi izskatīja iesniegumu un sāka palīdzēt mums. Tas ir liels atspaids, tev arī paliek kaut kam citam, ko nopirkt, jo bērni arī aug. Ja ir vēl viens bērns, viņš arī ir ar savām vajadzībām,” skaidro Egita.

“Gerds ir mazs cinītis, kas gāž lielus vezumus. Kad sākumā gājām uz fizioterapijām, mums teica, ka viņš ir tik sīciņš, bet viņa darba spējas ir apbrīnojami lielas tādam mazam cilvēkam,” teic zēna mamma.

(ja video atskaņotājs nedarbojas, stāstu varat noskatīties, klikšķinot uz TV3 Play logo augšējā kreisajā stūrī)