X
A A A A A
-A A A+

Natālija

Natālija zina, ko nozīmē laba sirds. Iespējams, pat labāk nekā citi. Šobrīd Natālija ir pilna laika studente, bet reiz viņa bija akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnese. Šis ir stāsts par to, ka dzīvē ir situācijas, kad palīdzība ir nepieciešama tagad un tūlīt.

Jaunajai sievietei ir iedzimta sirds kaite, un pirmā operācija viņai tika veikta jau piecu mēnešu vecumā. Bet pirms vairākiem gadiem viņai bija jāveic otra operācija, toreiz viņa bija 10. klases skolniece.

“Sirdij četras lietas nestrādā pareizi. Ir sašaurināta viena artērija, kas dod asinis plaušām. Saistībā ar to ir palielināts viens no [sirds] kambariem. (..) Arī, kur parasti ir siena starp [sirds] kambariem, tur ir caurums. Vēl arī aorta ir nedaudz pabīdījusies uz labo pusi,” pastāsta Natālija.

Operācija bija jāveic nekavējoties. Tā bija sarežģīta, un Latvijā pirmā šāda veida neinvazīvā operācija. Parasti šādu operāciju veic, atverot krūškurvi, bet Natālijas gadījumā tā būtu jau atkārtota operācija, līdz ar to daudz sarežģītāka un traumatiskāka.

“Man nebija izvēles neticēt, ka man viss būs labi. Es zināju, ka man būs labi, un man par to vajadzēja pārliecināt arī tuvos cilvēkus. Viņi ticēja, atbalstīja, un bailes kaut kur pazuda,” atklāj Natālija.

Operāciju mediķiem izdevās veikt caur kājas vēnu, un atlabšana veicās labi. Toreiz ārsti stāstīja, ka klātesošs bija brīnums. Un operāciju bija iespējams veikt, pateicoties ziedotāju atbalstam – 15 tūkstoši eiro tika novirzīti Natālijai no uzkrājumiem ārkārtas gadījumiem.

“Es gribu pateikt paldies – tā palīdzība vienmēr nāk par labu un ir svarīga. Manuprāt, tādas ziedošanas akcijas māca cilvēkiem domāt ne tikai par sevi, bet domāt arī par citiem, pavisam svešiem cilvēkiem. Domāt, kas viņiem ir svarīgs. (..) Un tas māca cilvēkiem būt labsirdīgiem,” norāda Natālija.

Šobrīd viņa studē Rīgas Stradiņa universitātes 3. kursā, un pārdzīvotais viņu ir iedrošinājis kļūt par mediķi. Tieši kurā jomā – par to vēl Natālija domās, bet viņai pats svarīgākais ir palīdzēt cilvēkiem.

(ja video atskaņotājs nedarbojas, stāstu varat noskatīties, klikšķinot uz TV3 Play logo augšējā kreisajā stūrī)