X
A A A A A
-A A A+

Anna

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, Anna varēja attīstīt un uzlabot savu staigātprasmi!

Stāsts no 2018. gada:

Anna bija ļoti gaidīts mazulis, un meitenes tētis bija jo īpaši priecīgs uzzinot, ka gaidāma meitiņa. Ģimene gaidīja piedzimstam veselu mazuli, taču jau mirklī, kad mazā Anna ieradās pasaulē, bija skaidrs, ka bērniņam ir nopietnas veselības problēmas. 

Anna piedzima ar atvērtu mugurkaulu - diagnoze - spina bifida, kad muguras smadzenes un nervu gali ir ārpus ķermeņa, un tobrīd ārsti prognozējai, ka, iespējams, bērns nekad nestaigās. Annai tika veikta mugurkaula operācija, taču pagaidām to noslēgt dakteriem nav izdevies. Meitenīte dzīvo ar atvērtu mugurkaulu, jo arī spina bifida sekas novērst pilnībā nav izdevies.

Taču Anna ir paaugusies, ir smaidīga, dzīvespriecīga un aktīva. Viņa dara visu, kas būtu jādara bērniem viņas vecumā - rotaļājas, dejo, zīmē, mācās runāt un iepazīst pasauli. Annai ļoti patīk palīdzēt mammai mājasdarbos, slaucīt grīdu un rullēt piparkūku vai pīrāgu mīklu. Un vēl, viņai patīk pārkrāsot mājas mēbeles - ar krītiņiem. 

Anna staigā, taču to spēj darīt pateicoties īpaši viņai Vācijā izgatavotām ortozēm. Tā kā mazā Anna strauji aug, jaunas ortozes bērnam vajadzīgas katru pusgadu. Annas tētis sapņo reiz kopā ar mazo meitiņu uzdejot līnijdejas!

Sirsnīgs paldies visiem, kuri atbalstīja Annu un palīdzēja sarūpēt jaunās ortozes!