X
A A A A A
-A A A+

Neticamais ceļojums

Kad reiz biju debesīs, debesīs lidmašīnā kaut kur virs mākoņiem, es noskatījos filmu. Tā bija filma par Harolda Freja neticamo svētceļojumu pāri visai Anglijai, kājām ejot uz hospisu Bervīkā pie Tvīdas, kur mirstoša gulēja Kvīnija Henesija, viņa bijusī darba kolēģe. Viņš gāja ar kājām, lai viņu glābtu. "Kamēr es iešu, Tu dzīvosi", viņš teica un devās ceļā. Varbūt jūs esat lasījuši grāmatu, bet ja nē - ir arī filma. Bet varbūt jums nav laika un spēka ne vienam, ne otram.

Stāsts par Haroldu Freju ir viens no maniem mīļākajiem stāstiem pēdējos desmit gados. Ja ne pats, pats. Taču tam nav nozīmes. Galvenais ir tas, ka viņš gāja ticībā, ka Kvīnija dzīvos. Jā, un tā arī notika - ziņa, ka viņš nāk, pastkartes, kuras viņš sūtīja - tas viss  iedeva neticamu un negaidītu jēgu un spēku Kvīnijas dzīves noslēgumam. Taču šis ceļš - 800 kilometru garumā - vislielāko dzīvību iedvesa Haroldā pašā.

Viņš aiznesa Kvīnijai mazu stikla suvenīru, ko iekāra viņas palātas logā. Mazs, lēts šķautnains stikla kristāliņš, kurš logā saulei spīdot, meta gaismas starus un gaismas zibšņus istabā.

Taču ne tikai.

Šie gaismas atspīdumi sasniedz katru, kas šajā ceļā sastapts. Tie atblāzmojas mūsu katra jautājumos un neziņā, tur, kur vairs neko nevar mainīt, un tur, kur kaut ko vēl var. Visā mūsu katra ceļā.

Gaisma ir visur.

Ja gribat kādu vai kaut ko glābt, dodiet sev solījumu un dariet to. Nav svarīgi, vai jums izdosies. Bet tam otram - to zinot - dzims jauns spēks. Varbūt vienai, varbūt daudzām dienām. Jo Dievam viena diena ir kā tūkstošiem gadu, un tūkstoš gadu kā viena diena. Bet vislielāko dzīvību jūs iedvesīsit pats sevī. Bet varbūt šī dzīvība nāks no eņģeļa jums līdzās?

Par to arī vēstī stāsts par Haroldu Freju.

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

Foto:unsplash.com

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ