X
A A A A A
-A A A+

Nedomā padoties

 Kas ir tas, ko Tu dari tikai Adventa un Ziemsvētku laikā? Tikai tad. Izvelc no kastes un uzstādi Ziemsvētku karuseli, kurā sveces liesmu spēkā griežas Marija un Jāzeps, mazais Jēzus bērns, gani un gudrie un visiem pakaļ, nekad nespēdams tos panākt, skrien asinskārais Hērods? Varbūt Tu tikai šajā laikā ēd marcipāna kūku un egles galotnē nostiprini zvaigzni? Kas ir tie katra mūsu Adventa un Ziemsvētka laika ieradumi, no kuriem nekad, nekad nedrīkst atteikties? Jo tieši ieradumi mūs savieno ar zemi, ar kaut ko stabilu un nemainīgu, ieradumi ir kā saknes, kas mūs tur, lai kādi vēji locītu mūsu dzīves galotnes.

            Paņem baltu lapu. Uzraksti savu vārdu un cik Tev gadu. Tad pasēdi un mazliet padomā - kas Tev ir tas, ko Adventa un Ziemsvētku laikā tu dari tādu, ko nedari nevienā citā gada laikā? Kas tas ir?  Kas ir Tavs Adventa laika ieradums? Un uzraksti to uz baltās lapās un uzzīmē, ja gribi - to, ko Tu šajā laikā dari vislabprātāk. Un tad uzraksti savu lielo Ziemsvētku vēlēšanos. Bez vēlēšanās nevar - pat, ja Tu nezini, kā tā var piepildīties. Bez sapņošanas nevar - jo tikai tā mēs varam tikt dzīvē kaut tikai vienu soli uz priekšu.

            Tad pielīmē ar līmlenti šo lapu pie savām durvīm. Pie istabas durvīm vai palātas durvīm. Mājās vai darbā. Bet varbūt baznīcā. Lai visi zina, ka aiz šīm durvīm sākas Advents, tur gaida Ziemsvētkus. Tur kāds gaida gaismu. Tur kādam ir sapnis. Tur  kāds kaut ko vēlas un nedomā padoties.

            Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

Foto: unsplash.com

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ