X
A A A A A
-A A A+

Lietas un ne-lietas

Kad ātrumā jākrāmē koferi, dodoties ceļojumā vai uz slimnīcu, mēs ņemam līdzi tikai pašu nepieciešamāko. It īpaši, ja tas viss būs mums pašiem jānes, kā Santjago ceļā. Tomēr arī tad mums vienmēr jāatceras paņemt līdzi ko vērtīgu. 

Bet, kuras ir tās lietas, visvērtīgākās? Nezinu kā jūs, bet es, kad koferi jau priekšnamā, vēl izstaigāju māju un sev jautāju - vai neesmu neko svarīgu aizmirsis? Šādos brīžos būtu tik vērtīgi, ka šīs svarīgās, aizmirstās lietas izgaismotos, pazibsnītu, lai tiktu pamanītas un neaizmirstas.

Taču, vai nav tā, ka izgaismojas tikai tās lietas mūsu dzīvēs, kuras mums ir patiesi vērtīgas? Visvērtīgāko mēs mājās neatstājam. To, ar ko esam iekšēji saistīti. To, ko nekad nevarēsim izmest ārā. To, par ko sakām: "Tā tik ir lieta!". Atšķirībā no tām neskaitāmajām "ne-lietām", kuras nāk un iet, nopērkas un plīst, kuras vienkārši biezā slānī un bieži bezjēdzīgi patērējam. Šo "ne-lietu" plūsma, kura ap mums riņķo, un kurā riņķojam mēs - kā kosmiskie atkritumi ap mūsu planētu - aptumšo mūsu dzīves tā vietā, lai mēs varētu vairāk gremdēties gaismā. 

Kas man ir tas vērtīgais? Kas rezonē manī, kad pārlaižu  skatu istabai vai dzīvei? Kas ir tas, ko nevaru neņemt sev līdzi? Kas ir manas mirres, vīraks un zelts? Šie mūžīgie zīmoli, kas vienmēr atgādina, cik patiesībā neblīva un caurredzama ir mūsu lietu ( vai tomēr "ne-lietu") pasaule, vienmēr Dieva Klātbūtnes caurelpota.

Kas palicis nepaņemts? Zobu birste ir, šampūns un ķemme, karte un telefons. Tas labi. Bet šoreiz es ņemšu vēl kaut ko. To, kas ir mans zelts, mans vīraks, manas mirres. Manas visvērtīgākās lietas "ne-lietu" pasaulē.

Tās man palīdzēs atcerēties, cik vērtīgs es pats esmu. 

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

Foto:unsplash.com

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ