X
A A A A A
-A A A+

Atgādinājums

Tu jau esi mīlēts.

            Tev nav jābūt gudram. Un Tev nav jābūt vienkāršam. Tev nav jāizlasa visas pareizās grāmatas, ko sarakstījuši visi pareizie cilvēki.

            Tu jau esi ļoti mīlēts.

            Tev nav jābūt skaistam un tievam, ar labu gaumi un modes sajūtu, tas nemaz nav nepieciešams. Bet, ja Tev patīk šādas lietas, tas arī ir labi.

            Tev nav jābūt veselīgam ne prātā, ne ķermenī. Tu vari skatīties briesmīgas filmas vai arī lepoties, ka tev televizora nav. Tu vari būt mākslinieks vai zinātnieks. Tu vari pavadīt savu dzīvi ceļojumos, lai satiktu brīnišķīgus cilvēkus, vai arī dzīvot un mirt pilsētā, kurā esi dzimis. Tev nav jāatbilst kādu citu cilvēku priekšstatiem par svētumu vai atbilstību. Tu vari būt no nepareizās puses vai sliktā rajona, no priekšpilsētas, pilsētas vai galīgiem laukiem. Tev nav jābūt izglītotam, nemaz nē. Tev nav jāpazīst pareizie cilvēki un jālepojas ar rūpīgi kūrētu instagramas plūsmu, kas pilna slaveniem, skaistiem un ietekmīgiem cilvēkiem. Tev nav jābūt konservatīvam vai liberālam. Tev nav jāidentificējas ar noteiktām politiskām pārliecībām vai ideoloģijām seksualitātes, zinātnes, ekonomikas vai ārpolitikas jautājumos. Tu vari būt cīnītājs par sociālā taisnīgumu vai arī, tu zini, vari arī nebūt.

            Nekas no tā ne par centimetru neizkustina to, cik ļoti Tu jau esi mīlēts. Dievs neteiks: “Labi, tagad es viņu mīlu mazliet vairāk, jo, lūk, viņš ir beidzot atbrīvojies no parādiem vai ir kļuvis tievs, vai ietekmīgs, vai sācis čaklāk strādāt”.

            Tavs ģimenes stāsts var būt skaists vai briesmīgs - vai, kā lielākajai daļai no mums, pa druskai no abiem. Varbūt Tu esi slavens vai pazīstams, vai ietekmīgs, tas ir labi. Varbūt esi kluss un nezināms, varbūt Tu to ienīsti, ka tā ir, varbūt Tev tas patīk.

            Tev nav jānāk baznīcā vai jābūt bez baznīcas, vai tikai noteikta veida baznīcā, tas viss tā var būt un var arī nebūt. Tu vari šaubīties vai just lielu pārliecību - pat ja šī pārliecība ir tavas šaubas. Tu vari ticēt Dievam, šaubīties par Dievu, meklēt Dievu. Tu vari būt cilvēks, kas labi pazīst kā tas ir, kad lūgšanas paliek neatbildētas. neatbildētas lūgšanas. Tu vari nest hroniskas sāpes - lai kādas tās būs - ķermenī vai dvēselē - vai cauri dzīvei iet dejojot. Tu varat būt introverts vai ekstraverts. Tev nav jāmīl sevi vai pat sev jāpatīk - Tu jau esi mīlēts.

            Neatkarīgi no tā, vai Tava dzīve no ārpuses izskatās labi sakārtota, bet iekšpusē slēpj baisu haosu, vai otrādi, -  dažkārt tajā pašā dienā, kad tā notiek - Tu jau esi mīlēts. Vai esi cīrulis vai pūce, grēcinieks vai svētais, Dieva bērns, Dieva draugs un brālis, draudzene un māsa - mēs visi esam mīlēti.

            Tev nav nekas jāpierāda. Tev nekas nav jānopelna. Protams, jebkura no šīm lietām var mainīties, jo Tu esi mīlēts. Iespējams, Tu jau zini, kur tieši Dievs vēlas iedvesmot Tevi uz pārmaiņām un vest Tevi pilnībā, padarīt Tavu dzīvi atbilstošāku tam, kam Tu jau no paša sākuma esi nolemts būt.

            Mīlestība bija, ir un būs. Kā iesākumā bija, tā tagad ir, un būs. Tā mīlēja, mīl un mīlēs. Tā notiks. Tā ir laipna un pacietīga pret tevi. Tu jau esi tik ļoti mīlēts, tu neesi pelnījis ne vienu malku mīlestības vai maiguma vairāk par to, kas Tev jau ir tikai tāpēc, ka Tu esi -  tikai ar to, ka esi, tikai ar to, ka esi šeit, brīnumainajā dzīvē, mīlēts un mīlēta. Tavs vārds jau ir ierakstīts Visuma roku līnijās. Tu esi zvaigžņu putekļu elpa, un Tu esi mīlēts, intīmi, personiski, uzticīgi, pilnībā. Tā ir Tava mūža klints. Tu esi Dievam labi zināms. Tu esi mīlēts ar prieku un bez kādas tielēšanās. Tu to vari just vai nejust. Jo Tu esi tik ļoti mīlēts.

(pārstāstīts no grāmatas: Sarah Bessey, A Rhythm of Prayer)

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

Foto:unsplash.com

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ