X
A A A A A
-A A A+

Rīgas dome un Bērnu slimnīcas fonds kopā veidos psiholoģiskā atbalsta nometnes Ukrainas bērniem

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa ceturtdien, 18.aprīlī, parakstīja sadarbības un finansējuma memorandu par psiholoģiskā atbalsta nometņu organizēšanu Rīgā karā cietušās Ukrainas bērniem.

"Šī gada februārī Kijivā, tiekoties ar pilsētas mēru Vitāliju Ķļičko un Ukrainas parlamenta pārstāvjiem, viena no mūsu sarunu tēmām bija praktiskais atbalsts karā cietušajiem, tai skaitā bērniem, kuriem ir jādod iespēja atpūsties no kara. Pat viens karā cietis bērns ir daudz par daudz, tādēļ Rīgas atbalsts šādām psiholoģiskā atbalsta nometnēm ukraiņu bērniem un viņu mammām vai aizbildņiem ir pašsaprotama lieta, un es esmu ļoti gandarīts, ka Rīgas partneris šajā svarīgajā darbā ir Bērnu slimnīcas fonds. Viņi piesaista labākos profesionāļus, lai palīdzētu pārdzīvot bērniem un jauniešiem kara šausmas, kuru ietekmi ar prātu nemaz nevar aptvert un saprast," memoranda parakstīšanā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

"Ukrainas bērniem, tāpat kā mūsu bērniem, ir tiesības uz atmiņā paliekošu bērnību, mieru un sapņiem. Ar šo memorandu mēs Rīgas pašvaldība turpinām atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, piedāvājot psiholoģisku atbalstu tiem, kas cieš no agresorvalsts nežēlīgā uzbrukuma sekām. Mūsu mērķis ir dot tiem bērniem un viņu mātēm cerību un spēku turpināt dzīvot," sacīja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

"Noslēgtais Memorands ievada Rīgas pašvaldības trīspusējo sadarbību ar Latvijas pieredzējušo Bērnu slimnīcas fondu un Ukrainas lielāko bērnu slimnīcu "Okhmatdyt". Šīs sadarbības mērķis ir maksimāli efektīvi izmantot Rīgas budžetā rastos finanšu līdzekļus, lai sniegtu kvalitatīvu psiholoģisko atbalstu krievijas karā vissmagāk traumatizētajiem Ukrainas bērniem, kuru atgriešanai dzīvē Ukrainai pašai šobrīd nepietiek resursu un drošas vides," norādīja Rīgas vicemēre Linda Ozola.

"Pēdējā pusotra gada laikā ziedotāju atbalsts devis mums iespēju īstenot psihoemocionālā atbalsta nometnes un palīdzēt vairāk nekā 100 bērniem no Ukrainas, kuri karā piedzīvojuši gan fiziskas, gan psiholoģiskas traumas. Sadarbība ar Rīgas domi dos vēl daudz vairāk Ukrainas bērniem iespēju, kaut uz pāris dienām, justies drošībā un saņemt profesionālu atbalstu," norāda Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Memoranda mērķis ir organizēt psiholoģiskā atbalsta nometnes ukraiņu bērniem, kuri šobrīd atrodas Ukrainā un kuriem ir nepieciešams atbalsts veselības uzlabošanā. Sadarbības memorands paredz finansiāla atbalsta nodrošinājumu 70 000 eiro apmērā no Rīgas pašvaldības puses Bērnu slimnīcas fondam nometņu organizēšanai un ceļa izdevumu segšanai bērnu dalībai nometnēs, kā arī paredz fonda sadarbību ar Ukrainas lielāko bērnu slimnīcu "Okhmatdyt".

Rīgas pašvaldība kopš 2022.gada 24.februāra, kad sākās Krievijas pilna apmēra iebrukums Ukrainā, sniegusi nepārtrauktu un apjomīgu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret iebrucējiem, kā arī turpina sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ieradušies Rīgā, lai rastu patvērumu.

Atpakaļ