X
A A A A A
-A A A+

Bērnu slimnīcas pacientu zīmējumu izstāde aicina iepazīt un ziedot mazo pacientu labbūtības programmām

“Veseļojies ar prieku!” – šāds sauklis piešķirts gan programmai, kuras ietvaros Bērnu slimnīcas pacientiem ik dienu tiek rīkotas radošas aktivitātes, gan Bērnu slimnīcas fonda rīkotajai izstādei t/c “Rīga Plaza”, kur no 2. līdz 23. martam būs apskatāmi slimnīcā tapušie bērnu darbi. Izstādes atklāšanas dienā, 2. martā, no plkst. 12.00 gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem būs iespēja tuvāk iepazīt un izmēģināt arī pacientu labbūtības programmas, kas darbojas ar ziedotāju atbalstu: Drosmes kastes, Veseļojies ar prieku, Ēstprieks, Ķepu terapija (kanisterapijas suņi) un Pediatrijas spēļu kabinets.

Bērnu slimnīcas galvenais uzdevums ir parūpēties par pacientu veselību, tomēr Bērnu slimnīcā  lielauzmanība tiek pievērsta arī tam, lai mazinātu bērnu satraukumu un bailes, ko nereti izraisa sveša vide un medicīniskas procedūras. Pēdējo gadu laikā izveidotas vairākas programmas, kuru galvenais uzdevums ir uzlabot pacientu pieredzi jeb bērnu labbūtību ārstēšanās laikā, un klientu aptaujas liecina, ka pacientu pieredze patiešām būtiski uzlabojusies, taču programmas joprojām darbojas tikai ar Bērnu slimnīcas fonda un ziedotāju atbalstu.

“Bērnu slimnīca ar katru gadu kļūst par aizvien modernāku, bērniem un ģimenēm draudzīgāku ārstniecības iestādi, taču tas nenotiek tikai jaunu ēku un iekārtu dēļ. Lielu lomu spēlē arī papildu rūpes par to, kā mazināt bērnu satraukumu, uzmundrināt, pasniegt garšīgu un reizē veselīgu ēdienu, un piedāvāt dažādu vecumu pacientiem piemērotas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Bērnu slimnīcas fonds ar ziedojumu līdzekļiem uztur vairākas lieliskas programmas, kas palīdz šīs rūpes nodrošināt, taču daudzas ģimenes par to nemaz nenojauš. Ceram, ka košā un sirsnīgā bērnu zīmējumu izstāde pievērsīs lielāku uzmanību un piesaistīs ziedojumus, lai vērtīgās programmas varētu turpināt!” stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

“Ik dienu aicinot bērnus piedalīties radošās un brīvā laika aktivitātēs Bērnu slimnīcā, esam pamanījuši, ka aktivitāšu noslēguma bilance ir 100% pozitīva - uzlabota pašsajūta, otrajā plānā atbīdītas raizes par veselību un patīkami un mērķtiecīgi pavadīts brīvais laiks. Tas ir atbalsts vecākiem un atvieglo darbu arī mediķiem. Tāpēc gan brīvā laika aktivitāšu programmai, gan izstādei esam devuši nosaukumu "Veseļojies ar prieku". Jau vairāk nekā mēnesi bērni ir veidojuši darbus un pārdomājuši, kas, papildus ārstēšanai ir palīdzošās lietas slimnīcā un kas sagādā prieku. Tādēļ izstāde ir kā tilts no bērnu idejām uz pieaugušo sirdīm, aicinot būt iejūtīgiem, saredzēt un saprast,” izstādes konceptu skaidro Bērnu slimnīcas Pedagoģijas dienesta vadītāja Indra Veismane.

  • Programma “Veseļojies ar prieku” nodrošina, ka starp medicīniskajām procedūrām brīvajā laikā bērniem, kuri ilgāk atrodas slimnīcā, ir pieejamas arī dažādas citas aktivitātes, kas palīdz ne vien novērst domas, bet arī attīstīt savas radošās prasmes un iemācīties ko jaunu.
  • Pediatrijas spēļu kabinets jeb ”mazo dakterīšu skola” ir izveidots ar mērķi medicīniskas spēles veidā pastāstīt Bērnu slimnīcas pacientiem par gaidāmajiem izmeklējumiem un procedūrām, tādējādi mazinot neziņu, bailes un satraukumu.
  • “Drosmes kastēs” mazie pacienti rod papildus iedrošinājumu varonīgi izturēt nepieciešamās procedūras, kā arī jaukus pārsteigumus, ja kādus īpašus svētkus nākas pavadīt slimnīcas telpās!
  • Ķepu terapija jeb kanisterapija palīdz radīt pozitīvas emocijas no saskarsmes ar īpaši apmācītajiem suņiem. Kanisterapijas procesā īpaši apmācīts suns pavada noteiktu laiku kopā ar pacientu.
  • Kustības “Ēstprieks” pamatā jauna, mūsdienīga un bērniem īpaši pielāgota ēdienkarte. Ar veselīgu maltīti iespējams uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas, kā arī spēcināt organismu atveseļošanās procesā.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību šīm programmām un piesaistītu ziedojumus, kas nodrošinās to nepārtrauktību, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar tirdzniecības centru “Riga Plaza” rīko izstādi, kurā būs redzami pacientu veidotie mākslas darbi. Turklāt 2. martā ikviens interesents varēs iesaistīties dažādās radošās aktivitātēs, satikt terapijas suņus, dažādus pasaku tēlus, un gaidāmi arī muzikāli pārsteigumi! Izstāde un aktivitātes norisināsies tirdzniecības centra 1. stāvā.

Atpakaļ