X
A A A A A
-A A A+

Saņemts ziedojums teju 3 miljonu eiro vērtībā

Bērnu slimnīcas fonds, pateicoties biotehnoloģiju uzņēmuma “MGI Latvia” un māteskompānijas “MGI Tech Co Ltd.” iniciatīvai, ir saņēmis 2,8 miljonu eiro ziedojumu. Tas atbalstīs vairākus Latvijas bērnu veselībai svarīgus projektus, sniedzot iespēju nodrošināt nepieciešamo ārstēšanu un attīstīt metodes savlaicīgai un precīzai diagnostikai.

Apjomīgais ziedojums veicinās retu slimību diagnostikas attīstību Bērnu slimnīcā, kā arī uzlabos individuālu pacientu ārstniecību. Nākamās paaudzes genoma sekvenēšanas (NGS) tehnoloģijas, precīzijas medicīnas risinājumi un labi apmācīti speciālisti ir priekšnoteikums mūsdienīgai diagnostikai un retu onkoloģisko, kā arī citu slimību ārstēšanai. Ziedojums paredzēts arī plašākas Bērnu slimnīcas infrastruktūras attīstīšanai, lai uzlabotu slimnīcas vidi un pacientu aprūpi, labiekārtojot slimnīcas telpas. Tāpat nozīmīga ziedojuma daļa tiks novirzīta individuālu pacientu ārstēšanas nodrošināšanai, tostarp bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un ārkārtas gadījumos, piemēram, kad nepieciešama ārstēšanās ārvalstīs vai valsts neapmaksāti medicīnas pakalpojumi un medikamenti.

“Ņemot vērā, ka pieprasījums pēc atbalsta individuālu bērnu veselības uzlabošanai 2022. gadā ievērojami pieauga, šis ziedojums ir ļoti svarīgs atbalsts Latvijas bērniem. Pateicoties ziedojumam, jau esam varējuši operatīvi nodrošināt atbalstu vienam Bērnu slimnīcas pacientam, kuram akūti bija nepieciešami medikamenti vairāk nekā 50 tūkstošu eiro vērtībā. Teju ikdienu Bērnu slimnīcas fonds saņem palīdzības lūgumus bērniem ar dažādām veselības problēmām, un kopā ar Bērnu slimnīcas ārstiem un administrācijas pārstāvjiem izvērtējam, vai ir pieejams valsts atbalsts. Ja bērnam nepieciešamā terapija vai medikaments nav valsts apmaksāts, tad ziedotie līdzekļi ir vienīgais veids, kā nodrošināt bērnam palīdzību. Tāpat Bērnu slimnīcas fonds kopā ar kolēģiem Bērnu slimnīcā regulāri attīsta jaunus pakalpojumus, lai uzlabotu bērnu ārstniecību un aprūpi. Tamdēļ esam pateicīgi par dāsno ziedojumu, kas palīdzēs īstenot vērtīgas ieceres mūsu bērnu veselības uzlabošanā!” –  pateicību pauž Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

“Bērnu slimnīcas ilgtermiņa attīstības vīzijā svarīga vieta būs personalizētiem ārstniecības risinājumiem,  kas ir jauna pieeja ārstēšanā un profilaksē, jo tiek ņemta vērā ne tikai pacienta ģenētiskā informācija, bet arī vide, kādā bērns aug. Ģenētiskās informācijas precīza noteikšana, izmantojot mūsdienīgas genoma sekvencēšanas tehnoloģijas, dod iespēju veiksmīgāk ārstēt bērnus, kuriem ir onkoloģiskas vai retas iedzimtas slimības. Bērnu slimnīcas Ģenētikas laboratorija arvien vairāk iesaistās zinātniskās un pētnieciskās aktivitātēs un pētījumos, kā arī paplašina diagnostiskās iespējas un pakalpojumu klāstu. Šo darbības virzienu turpmāk attīstīsim topošajā Veselības aprūpes attīstības centrā, kurā fokuss būs tieši uz vēža pētniecību. Pētniecība un precīzijas medicīnas ieviešana, kā arī atsevišķu pacientu ārstēšana ar jaunākās paaudzes medikamentiem prasa lielus līdzekļus, tāpēc esam pateicīgi par ziedojumiem, kurus varam veltīt tam, lai jau tagad un arī nākotnē palīdzētu mūsu pacientiem, paplašinot valsts apmaksātās veselības aprūpes sniegtās iespējas,” stāsta Valts Ābols, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

“Esmu patiesi gandarīts par MGI ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam, lai atbalstītu precīzijas medicīnas attīstību un pieejamību. Ļoti augstu vērtēju veselības aprūpes uzlabošanas un medicīniskās pētniecības virzības nozīmi, tāpēc šis ziedojums mani patiesi priecē. Uzskatu, ka precīzijas medicīnai ir liels potenciāls uzlabot tik daudzu bērnu un viņu ģimeņu dzīves, un MGI iniciatīva šim mērķim, manuprāt, rada spilgtu un pozitīvu piemēru Latvijā un pasaulē. Šis ziedojums ne tikai atspoguļo MGI pamatvērtības, bet, cerams, arī kalpo kā iedvesma citiem sekot un atbalstīt mērķus, kas var patiesi uzlabot cilvēku dzīvi. Esmu pateicīgs par MGI apņemšanos īstenot šo mērķi un ar nepacietību gaidu, kad varēsim redzēt pozitīvo ietekmi, ko tas radīs bērnu veselības aprūpē turpmākajos gados,” uzsver Andis Šlaitas, MGI Latvia izpildviceprezidents.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Atpakaļ