X
A A A A A
-A A A+

Ziedojumos no SIA Mikrotīkls šogad saņemts 1 miljons eiro

Liene Dambiņa un SIA Mikrotīkls valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs 2019. gadā

Bērnu slimnīcas fonds oktobrī saņēmis otro šī gada ziedojumu no SIA Mikrotīkls 500 tūkstošu eiro apmērā – kopējā uzņēmuma šogad ziedotā summa sasniedz jau 1 miljonu eiro. Ziedojums paredzēts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstniecības pakalpojumu uzlabošanai, darbinieku tālākizglītībai, kā arī speciālistu piesaistei no ārvalstīm.

SIA Mikrotīkls atbalsta Bērnu slimnīcu jau no 2015. gada, kad Bērnu slimnīcas fonds saņēma pirmo ziedojumu 1 miljona eiro apmērā – tas bija paredzēts BKUS Hematoonkoloģijas nodaļai un nodaļas pacientu vajadzībām. Kopumā līdz šim ziedojumos no uzņēmuma saņemti jau vairāk nekā 4 miljoni eiro, kas ļāvuši Bērnu slimnīcai īstenot virkni nozīmīgu projektu ne vien onkoloģijas, bet arī citu ārstniecības pakalpojumu uzlabošanai, vides un infrastruktūras attīstībai, kā arī palīdzējuši Bērnu slimnīcas medicīnas personālam papildināt zināšanas ārvalstīs un piesaistīt ārvalstu speciālistus.

“Kopš 2015.gada mūsu bērniem ir uzticams draugs – SIA Mikrotīkls, kas ik gadu rūpējas, lai bērniem būtu labākās veselības aprūpes iespējas tepat Latvijā. Šo gadu laikā ir bijušas daudzas situācijas, kurās Mikrotīkls ziedojums ir palīdzējis gan krīzes situāciju risināšana, gan ļāvis veikt nozīmīgus ieguldījumus slimnīcas attīstībā.  Viss turpinās, un šī gada ziedojums ir nākamais lielais ieguldījums mūsu bērnu nākotnē, atbalstot gan ārstu tālākizglītību, gan veidojot bērniem draudzīgu vidi slimnīcā, gan ieguldot jaunu ārstniecības iespēju veidošanā. Esmu no sirds pateicīga par atbalstu un ciešo sadarbību, kas palīdz īstenot vērtīgas ieceres mūsu bērnu veselības uzlabošanā!” –  pateicību pauž Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

“Mēs esam bezgala pateicīgi SIA "Mikrotīkls" par nesavtīgo atbalstu un ieguldījumu mūsu pacientu dziedināšanā un slimnīcas vides uzlabošanā. Šie ziedojumi ir snieguši iespēju Bērnu slimnīcā ieviest jaunas ārstēšanas metodes un diagnostikas veidus, kuri pat nesenā pagātnē vēl nebija pieejami, kā arī nodrošināt mūsu ārstniecības personālam nepieciešamo apmācību – būtībā ļāvuši īsā laikā spert lielu attīstības soli. Arī šis SIA “Mikrotīkls” ziedojums mums ļaus veidot vidi, kurā katrs bērns var justies droši un labi, vienlaikus saņemot iespējami labāko veselības aprūpi,” stāsta Valts Ābols, Bērnu slimnīcas vadītājs.

No 2016. gada onkoloģijas jomai piešķirti 1 071 451,57 eiro no SIA Mikrotīkls ziedojumiem.  Valsts neapmaksātiem medikamentiem onkoloģijas pacientiem piešķirti 126 012,96 eiro, jaunu ārstniecības un diagnostikas metožu attīstīšanai un ieviešanai veltīti 510 tūkstoši eiro, bet vēl 38 400 eiro paredzēti bērnu onkoloģijas pacientu reproduktīvās nākotnes saglabāšanai. Atbalsts tiek sniegts arī onkoloģijas pacientu ģimenēm – transporta izdevumu kompensēšanai uz un no slimnīcas piešķirti 46 tūkstoši eiro. 180 tūkstoši eiro 2019. gadā tika ieguldīti Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas īpašā rotaļu laukuma izveidei, bet citam nodaļas aprīkojumam sniegti vēl 60 tūkstoši eiro. Savukārt nodaļas medicīnas personāla apmācībām, psiholoģiskajam atbalstam, kā arī pacientu un piederīgo izglītošanai veltīti 82 tūkstoši eiro.

Savukārt vēl 1 980 275,60 eiro no uzņēmuma ziedojumiem izlietoti vai rezervēti dažādām citām Bērnu slimnīcas vajadzībām un projektiem. Tostarp 200 tūkstoši eiro ieguldīti atjaunotās Rehabilitācijas klīnikas iekārtošanā un 400 tūkstoši eiro jaunuzbūvētā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanā. Dažādas summas regulāri tiek veltītas personāla tālākizglītībai un pieredzes apmaiņai ārvalstīs, ārvalstu speciālistu piesaistei, pacientu pieredzes uzlabošanas iniciatīvām, kā arī Vecāku mājas atjaunošanai un virknei citu projektu. Papildus naudas ziedojumiem SIA Mikrotīkls regulāri atbalsta Bērnu slimnīcu arī ar mantiskajiem ziedojumiem, nodrošinot slimnīcas IT infrastruktūru ar pašu ražotajiem maršrutētājiem vairāku desmitu tūkstošu eiro vērtībā.

Atpakaļ