X
A A A A A
-A A A+

Labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju” tiek saziedots vairāk nekā pusmiljons eiro

31. janvārī noslēdzās kanāla TV3 rīkotā labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, kuras laikā ir izdevies saziedot pēdējo septiņu gadu lielāko summu - vairāk nekā pusmiljonu jeb 523 790,72 eiro. Saziedotie līdzekļi pilnā apmērā tiks izlietoti 256 bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai visā Latvijā.

Labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” pērn norisinājās jau 13. reizi, kas kopā ar partneriem – Bērnu slimnīcas fondu, veikalu tīklu “Rimi Latvija” un tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu “Tet” aicināja palīdzēt 113 bērniem visā Latvijā, kuru veselības uzlabošanai bija nepieciešami 293 248 eiro. Akcijai noslēdzoties, ziedotājiem ir izdevies saziedot pēdējo septiņu gadu laikā iespaidīgāko summu - 523 790,72 eiro, kas palīdzēs divas reizes lielākam bērnu skaitam nekā sākotnēji plānots.

“Vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kas, neraugoties uz neparasto laiku, atsaucās “Eņģeļi pār Latviju” aicinājumam “radīt brīnumu”. Tāpat liels paldies arī maniem TV3 kolēģiem, kas nenogurstoši strādāja, lai šī akcija īstenotos. Mums kopā ir izdevies paveikt patiesi nozīmīgu sirdsdarbu un katrs ziedojums būs būtisks atbalsts ne vien bērniem, bet arī viņu ģimenēm, kas radīs prieku un cerību par doto iespēju dzīvot pilnvērtīgāk,” pateicību izsaka TV3 Group programmu direktore Gita Pētersone – Rudzīte.

Jau šobrīd  ir uzsākta palīdzības sniegšana 56 bērniem, nodrošinot terapijas, medikamentus, palīglīdzekļus, kā arī inovatīvo ārstniecību un palīdzību ārkārtas gadījumos.

“Pagājušajā gadā, uzsākot akciju, bijām ļoti uztraukušies, vai izdosies nodrošināt atbalstu tiem 113 bērniem, kuri jau bija vērušies pie mums pēc palīdzības. Zinām, cik ļoti bērniem šī palīdzība ir nepieciešama, un apzināmies, kāds viņu ģimenēm būtu pārdzīvojums, ja neizdotos. Arī katram no bērniem tas būtu milzīgs zaudējums, jo viņu veselība un attīstība, viņu šodienas dzīves kvalitāte un nākotnes iespējas būtu apdraudētas. Tāpēc esmu bezgala pateicīga katram, kurš, neraugoties uz savām grūtībām, kādas mēs visi šobrīd piedzīvojam, tomēr nāca bērniem palīgā. Tā ir lieliska sajūta, ka bērniem Latvijā visapkārt ir tāds kā drošības tīkls, un, lai vai kāda ir situācija, mēs kopā parūpēsimies, lai katrs bērns saņem nepieciešamo palīdzību,“ pateicību pauda Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Šī gada akcijas laikā pirmo reizi ziedotājiem bija iespēja iegādāties akcijas digitālo mūzikas albumu “Brīnumu radot”, kura radīšanā apvienojās Latvijas spilgtākie mūziķi. Kopumā tika iegādāti 5008 albumi, ziedojot 64 847,93 EUR. Savukārt vairāk nekā trešdaļu jeb 164 354, 86 eiro ir ziedojuši veikalu tīkla “Rimi Latvija” apmeklētāji.

“Ik gadu redzam, cik liela ir cilvēku atsaucība un vēlme palīdzēt bērniem uzlabot veselību, un dzīves kvalitāti. Taču šogad, par spīti sarežģītajiem apstākļiem, līdzcilvēku sniegtais atbalsts ir sasniedzis patiesi brīnumdarbu apmēru. Vēlos no sirds pateikties mūsu pircējiem, piegādātājiem un partneriem, ar kuru palīdzību un ieguldīto darbu būs iespēja sniegt atbalstu vēl vairāk bērniem, kuriem tas ir patiesi nepieciešams,” pateicību par lielo ziedotāju atsaucību pauž “Rimi Latvija” sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Par projektu:

Kanāla TV3 akcija “Eņģeļi pār Latviju” 2020. gadā norisinājās jau trīspadsmito reizi. No 17. novembra līdz 31. janvārim akcijas rīkotāji aicinās palīdzēt sešiem akcijas vēstnešiem – Marijai (4), Robijam (5), Markam (4), Elizabetei (7), Demjanam (4), Vadimam (7) un vēl 107 bērniem visā Latvijā, kuri vēlas patstāvīgi spert soļus, izteikt vārdus, priecāties par katru jaunu dienu, paveikt lielas lietas un – kas ir pats galvenais – būt laimīgi un veseli. Lai palīdzētu piepildīt brīnumu ar vislielāko vērtību – bērnu veselību, kopumā bija nepieciešami 293 248 eiro. Akcijas mērķis ir palīdzēt segt izdevumus smagi slimiem bērniem, kuriem iedzimtu vai iegūtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija, kas nav ietverta valsts apmaksātajos ārstniecības pakalpojumos.

Kanāls TV3, Bērnu slimnīcas fonds, veikalu tīkls “Rimi Latvija”  un tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “tet” izsaka pateicību līdzcilvēku un sabiedrības atbalstam, kas ļaus 256 bērniem piepildīt īstu brīnumu - augt stipriem un veseliem!

Atpakaļ