X
A A A A A
-A A A+

Izveidota informatīva platforma vecākiem: www.atbalstacelvedis.lv!

Pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda apstiprinātam projektam, Bērnu slimnīcas fonds ir ielicis pamatakmeni jaunas platformas izveidei un ir izveidojis interaktīvu ceļvedi www.atbalstacelvedis.lv. Platforma ir veidota ar mērķi sniegt informatīvu atbalstu vecākiem, kuru bērniem ir dažādas veselības grūtības!

No šā gada 1. februāra līdz 31. augustam, Bērnu slimnīcas fonds realizē Sabiedrības integrācijas fonda apstiprinātu projektu “Interaktīvais ceļvedis – iekļaujošs un drošs palīgs ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām COVID-19 krīzes negatīvo seku mazināšanai.”, kā rezultātā ir tapis interaktīvs ceļvedis – mājas lapa www.atbalstacelvedis.lv.

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) jau vairākus gadus sniedz atbalstu bērniem ar kustību traucējumiem, līdzfinansējot ortozes, ortopēdiskos apavus un citus tehniskos palīglīdzekļus. Kopš 2020. gada BSF palīdz arī bērniem ar 1. tipa cukura diabētu, nodrošinot glikozes monitoringa sistēmu iegādi.

“Ikdienā, komunikācijā ar vecākiem, mēs ļoti labi redzam, cik milzīgu apjukumu un neziņu piedzīvo vecāki, saskaroties ar faktu, ka bērnam ir uzstādīta diagnoze. Tādā brīdī jebkuram būtu grūti orientēties veselības un sociālo pakalpojumu sistēmā, un šī neziņa un apjukums tikai pasliktina jau tā ļoti grūto situāciju. Tamdēļ mēs bieži konsultējam ģimenes par to, kāds valsts atbalsts ir pieejams un kur pašvaldībās var vērsties pēc informācijas par iespējamo palīdzību. Liela daļa šīs informācijas ir publiski pieejama, bet tā nav vienkopus un pārskatāmi apkopota. Sirsnīgs padies bērnu vecākiem un Bērnu slimnīcas ārstiem, ar kuriem kopā veidojām šo ceļvedi. Un ļoti ceru, ka tas būs labs atbalsts un palīgs gan vecākiem, gan nozares speciālistiem,” pastāstīja Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Platforma www.atbalstacelvedis.lv ir vietne, kurā šobrīd vecāks, kura bērnam ir kustību traucējumi vai 1. tipa cukura diabēts, var atrast dažādu praktisku informāciju, kas palīdzēs noorientēties bērna vajadzību pasaulē. Platforma apvieno gan medicīniska rakstura informāciju, praktiskus padomus, pieejamo valsts un pašvaldību atbalstu, kā arī sadaļu, kurā apkopotas dažādas lekcijas, video materiāli un citu vecāku padomi un pieredzes stāsti. Platforma ir kā apjomīga datu bāze, kas tiks nepārtraukti papildināta ar aktuālo informāciju. Šobrīd ir pabeigts pirmais posms – izveidota informācijas atbalsta sistēma vecākiem, kuru bērniem ir kustību traucējumi vai 1. tipa cukura diabēts, un apkopota informācija par pašvaldībām, kuras nav ietekmējusi teritoriālā reforma. Ar 2022. gada janvāri platformu ir plānots papildināt ar visām Latvijas pašvaldībām, un ar laiku ir plānots to attīstīt, pakāpeniski papildinot ar visām bērnu grupām, kurām Bērnu slimnīcas fonds sniedz atbalstu. www.atbalstacelvedis.lv ir veidots ar mērķi saņemt atgriezenisko saiti, tāpēc Bērnu slimnīcas fonds aicina tā lietotājus izmantot ceļvedī iestrādāto opciju “Novērtēt pakalpojumu un nosūtīt komentāru”.

Platformas izveidē aktīvu dalību ņēma vecāki, kuru bērniem ir vai nu kustību traucējumi vai 1.tipa cukura diabēts, un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti, kā arī pirms platformas izveides tika veikta apjomīga interneta aptauja, lai maksimāli ņemtu vērā vecāku viedokli un arī saprastu, kādas ir nākotnes perspektīvas un virzieni platformas attīstībai.

Ģimene, saskaroties ar diagnozi, gan psiholoģiski, gan fiziski smagi pārdzīvo, bet tam klāt nāk izzināšanas vēlme, lai palīdzētu savam bērnam, kā arī dažādas formalitātes saistībā ar diagnozi. Tas viss veido ļoti apjomīgu informācijas mākoni, kurā bieži vien ir grūti orientēties un nereti ir viegli apmaldīties. Tāpēc galvenais uzdevums bija apkopot svarīgāko informāciju par dažādām veselības grūtībām vienuviet, lai radītu uzticīgu platformu, kas atvieglotu un samazinātu neziņas telpu, kurā vecāki nonāk pēc diagnozes,” stāsta Landa Jaunzema, bērna ar 1. tipa cukura diabētu mamma, atbalstacelvedis.lv darba grupas dalībniece.

“Viegli pieejama, ātri atrodama un kvalitatīva informācija ir ļoti nozīmīgs faktors, kas atvieglo ikdienu ģimenēm, kuru bērni nonākuši veselības grūtībās. Dzīvojot informācijas laikmetā mēs ik uz soļa redzam, cik ātri izplatās apšaubāmas, maldinošas vai polarizētas ziņas. Ģimenes, kas piedzīvo smagus pārbaudījumus, cīnoties par bērna veselību, kvalitatīva, pārbaudāma informācija ir būtisks ceļa rādītājs, kas palīdz pieņemt situāciju un iegūt drošības sajūtu. Man ir prieks, ka Bērnu slimnīcas fonda veidotais atbalsta ceļvedis būs gan virtuāla pieredzes apmaiņas un atbalsta grupa, kur lasīt citu ģimeņu pieredzi un iegūt ikdienas sadzīvei ļoti būtisku informāciju, gan vietne, kur apkopoti kvalitatīvi, veselības aprūpes speciālistu sniegti padomi un pierādījumos balstītas medicīnas vadlīnijas bērna veselības situācijas izprašanai. Šī vietne palīdzēs iegūt drošības sajūtu simtiem Latvijas ģimeņu, kam nākas saskarties ar bērnu veselības traucējumiem,” dalās Vineta Grigāne – Drande, bērna ar kustību traucējumiem mamma, atbalstacelvedis.lv darba grupas dalībniece.

 

Platforma www.atbalstacelvedis.lv ir veidota arī kā atbalsts ne tikai vecākiem, bet arī medicīnas darbiniekiem un pašvaldību sociālajiem dienestiem.

 

Atpakaļ