X
A A A A A
-A A A+

Ķepu terapija

12%
Pēdējās 30 dienās vietnē saziedots: 180 €


Kanisterapija Latvijā ir zināma vairākus gadus, bet 2024. gadā tā pirmo reizi ienāk slimnīcā. Pozitīvas emocijas no saskarsmes ar īpaši apmācītajiem suņiem gūst ne tikai bērni, bet arī viņu ģimenes locekļi un Bērnu slimnīcas darbinieki.

Ziedot

Kanisterapijas procesā īpaši apmācīts suns, kuru vada kvalificēts speciālists, pavada noteiktu laiku kopā ar pacientu. Metode izstrādāta, lai paaugstinātu atveseļošanās procesa efektivitāti. Bērnu slimnīcā jau pagājušajā gadā pilotprojekta veidā tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības mazajiem pacientiem, un pirmie suņi  pilotprojekta laikā bija samojedu šķirnes sunīši Stella un Mona, kuru darbu augstu novērtējuši gan mazie pacienti, gan veselības aprūpes speciālisti, atzīstot, ka projektu noteikti jāturpina.

Kanisterapiju var izmantot ne tikai lai dāvātu bērniem prieka brīžus un veicinātu atveseļošanos, bet arī lai bērniem uzlabotu sociālās iemaņas un fizisko stāvokli, mazinātu kustību traucējumus.

Terapijas laiks ar vienu pacientu ir aptuveni 30 minūtes, bet kanisterapeiti vadās pēc pacienta un suņa pašsajūtas. Kādam pietiek ar 15 minūtēm, bet cits bērns gatavs rotaļāties ar suni 40 minūtes. Šobrīd Bērnu slimnīca sadarbojas ar kanisterapeitiem Ričardu Pavlovski un Austru Dzimto-Zemīti no “Servisa suņu biedrības TEODORS”.

Projekta sākumā kanisterapija Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem notiek reizi nedēļā, bet tuvākajā laikā plānots to paplašināt. Tā kā tas ir individuāls darbs ar katru pacientu atsevišķi, visiem Bērnu slimnīcas pacientiem satikšanās ar suni-terapeitu netiks piedāvāta, pacienti tiek izraudzīti, skatoties, kuram tobrīd visvairāk nepieciešamas mierinājums un iepriecinājums.