X
A A A A A
-A A A+

ĒSTPRIEKS

0%
Pēdējās 30 dienās vietnē saziedots: 0 €


Ik gadu Bērnu slimnīcas stacionārā ārstējas 15 000 pacientu, kuriem atveseļošanās procesā nepieciešams pilnvērtīgs, vietējs, veselīgs un garšīgs ēdiens. Tagad katrs no mums var iesaistīties, lai palīdzētu bērniem nodrošināt maltītes, kas sekmēs atlabšanas procesu un noteikti kļūs par dienas gaidītāko daļu!

Ziedot

Kustības mērķis

Arvien vairāk sabiedrībā palielinās izpratne par uzturvērtībām bagāta un garda ēdiena nozīmi pacientu atveseļošanas procesā, kas ir jo īpaši svarīgi bērniem un jauniešiem. Ar veselīgu maltīti iespējams uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas, kā arī spēcināt organismu atveseļošanās procesā. Tāpat svarīgi, ka ēdiens tiek pasniegts bērnam pievilcīgās, glītās porcijās. Tādēļ Bērnu slimnīcā ir notikušas ilgi gaidītas pārmaiņas, ir radīta kustība “Ēstprieks”, kuras pamatā jauna, mūsdienīga un bērniem īpaši pielāgota ēdienkarte, kas, cerams, sekmēs atveseļošanās procesu.

Kas ir paveikts?

Pārmaiņu procesā Bērnu slimnīcas uztura konceptā ir īstenota ilgi lolota doma par tik ļoti nepieciešamo renovācijas procesu slimnīcas virtuvē, kurā pagatavošanas tehnoloģijas līdz šim nebija mainījušās 20 gadus! Tagad mazajiem pacientiem ir iespēja baudīt  vietēju, sabalansētu, gardu, krāsainu un, galvenais, savai terapijai atbilstošu ēdienu!  Ēdienkartē, kas izstrādāta kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu ir iekļauti 8 diētu veidi tā, lai 10 dienās maltītes neatkārotos.

Jaunās virtuves un ēdināšanas koncepta atklāšana ir tikai pirmais solis ceļā uz veselīgas ēšanas kustības “Ēstprieks” ieviešanu. Kustības “Ēstprieks” iedvesmotājs ir uzņēmums “Maxima Latvija, kas kopā ar atbildīgiem Latvijas uzņēmējiem apņēmušies nodrošināt bērnu slimnīcas mazajiem vietējus, svaigus un tīrus produktus, kas ļaus Bērnu slimnīcas pavāriem ne tikai pagatavot garšīgu un vizuāli pievilcīgu ēdienu, bet arī iedvesmot bērnus un vecākus turpināt veselīgās ēšanas ieradumu, esot arī mājās.

Kā iesaistīties?

Lai nodrošinātu pēc iespējas gardākas un daudzveidīgākas maltītes 15 000 mazajiem pacientiem, kas ik gadu ārstējas bērnu slimnīcas stacionārā, nepieciešama arī sabiedrības un uzņēmumu iesaiste! Iesaistīties var katrs no mums – kustības atbalstītāji un uzņēmumi.

  • Ziedot kustības “Ēstprieks” attīstībai var visos “Maxima” veikalos, pērkot atbildīgu uzņēmumu – “Dobeles dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Alpro”, “SIA “Mārupes siltumnīcas" un “Ezerkauliņi” – produkciju!
  • Uzņēmumiem par iespēju ziedot vai nodrošināt savu produkciju lūgums sazināties ar BKUS Pacientu pieredzes vadības daļu  – linda.laguna@bkus.lv.