Vecāku māja

Vecāku māja ir paredzēta Bērnu slimnīcas pacientu vecākiem, kuri vēlas būt blakus savam bērnam, kamēr bērns ārstējas slimnīcā.

Ziedot

Vecāku māja tika atklāta 2010. gadā. Tā tika renovēta un izveidota, pateicoties sabiedrības ziedojumiem, mājas rekonstrukcijā un iekārtošanā ieguldot vairāk nekā 550 000 eiro. Projekts tika veiksmīgi realizēts Bērnu slimnīcas fonda un laikraksta Diena kopīgās labdarības akcijas Saulainas dienas ietvaros. Joprojām esam ļoti pateicīgi visiem ziedotājiem, kuri ticēja šim projektam un ziedoja, lai vecākiem Bērnu slimnīcā būtu iespēja būt blakus bērnam un saņemt arī viņiem nepieciešamo atbalstu. Kopā ar Bērnu slimnīcas vadību un personālu bija kopīga izpratne, ka vecākam ir ļoti liela loma bērna ārstniecības procesā un ir svarīgi, lai vecāks būtu atpūties un varētu pilnvērtīgi iesaistīties komandas darbā kopā ar personālu.

Vecāku mājas sniegtais atbalsts

Pirms Vecāku mājas tapšanas vecāku iespējas būt blakus bērnam bija ierobežotas un ar ļoti minimālu komfortu, kas jo īpaši skāra tos vecākus, kuru bērni slimnīcā ārstējas ilgstoši un arī vecāks uz to brīdi burtiski dzīvo slimnīcā. Arhitektes Zaigas Gailes projekts Vecāku māju izveidoja kā skaistu, ērtu un mājīgu vidi vecākiem, savukārt mājā strādājošie speciālisti un vairāk nekā 140 brīvprātīgie ir radījuši sirsnīgu un mierīgu atmosfēru, kas tik ļoti nepieciešama vecākiem. Šobrīd esam gandarīti, ka ir izdevies ne tikai renovēt Vecāku māju, bet arī nodrošināt, ka mājas durvis vecākiem ir atvērtas 24h diennaktī un ir iespēja saņemt sociālā darbinieka, psihologa un garīdznieka atbalstu. Mājas uzturēšanā pirmo piecu gadu laikā Bērnu slimnīcas fonds piesaistot atbalstītājus ir ieguldījis vairāk nekā 250 000 eiro. Piecu gadu laikā Vecāku mājā nakšņojuši un atbalstu saņēmuši vairāk nekā 2000 bērnu tuvinieki. Vidēji katru mēnesi Vecāku mājas telpās apmetas 65 mazo pacientu radinieki, kuri slimnīcā uzturas 3 - 4 dienas. Visvairāk Vecāku mājas telpās uzturējušās pacientu mammas - 60%, savukārt gandrīz 32% no tuviniekiem bijuši tēti. Vairāk nekā 100 brīvprātīgie darbinieki un mājā strādājošie speciālisti - psihologs, kapelāns, kā arī sociālais darbinieks un sociālais pedagogs - snieguši palīdzību ģimenēm no visas Latvijas.

Bērnam vecāks ir vissvarīgākais cilvēks un vislabākais palīgs ceļā uz atveseļošanos, tāpēc viņa klātbūtne laikā, kad bērns ārstējas slimnīcā, ir ļoti svarīga. Taču arī vecākiem krīzes brīdī ļoti svarīgs atbalsts, lai varētu pilnvērtīgi palīdzēt savam bērniņam. Vecāku mājā sastopas gan ilgstoši slimo bērnu vecāki, gan tie, kuru bērniņš nokļūst reanimācijā vai ierodas uz plānveida operāciju, un ikvienam no viņiem vajadzīga mūsu palīdzība un iespēja atgūt spēku, lai no rīta atkal celtos un ietu cīnīties par sava bērna veselību!

Vecāku māja atrodas slimnīcas teritorijā Vienības gatves novietnē, mājā ir 9 guļamistabas ar 20 gultas vietām, veļas mazgājamā istaba, virtuve, kā arī ēdamistaba kopā ar atpūtas istabu.

Māja ir tapusi un tiek uzturēta, pateicoties ziedojumiem.

Vairāk informācijas: www.vecakumaja.lv