X
A A A A A
-A A A+

Vecāki vecākiem! Atbalsts Vecāku mājas uzturēšanai

49%
Saziedots: 68 108 €
Nepieciešams: 140 000 €


Ziedot

Uzzini vairāk par Vecāku māju un tās vajadzībām: vecakumaja.lv

Lai Vecāku māja, kas ik gadu sniedz atbalstu ap 1000 mammām un tētiem, kuru bērni ilgstoši ārstējas slimnīcā, varētu turpināt darbu arī 2024. gadā, nepieciešami gandrīz 140 000 eiro. Lūdzot atbalstu sabiedrībai, it īpaši uzrunājot citus vecākus, sabiedrībā zināmi vecāki uzsāk ziedojumu vākšanu Bērnu slimnīcas Vecāku mājas uzturēšanai un pastāvēšanai.

“Tāpat kā jebkurā citai ēkai, arī Bērnu slimnīcas Vecāku mājai jāmaksā par ūdeni, siltumu, apsaimniekošanu, jāalgo darbinieki. Šobrīd Vecāku māja darbojas ar Bērnu slimnīcas fonda uzkrājuma palīdzību, bet tas diemžēl nebūs iespējams ilgstoši. Labklājības ministrijas plānos Vecāku mājas finansēšana šogad neietilpst, tāpēc aicinām sabiedrību ziedot, lai arī šogad gan smagi slimu un priekšlaikus dzimušu, gan ikviena bērniņa, kurš ārstējas BKUS, vecāki varētu saņemt naktsmājas, patvērumu, psiholoģisku atbalstu un pleca sajūtu,” aicina Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Apzinoties, cik liela nozīme ir Vecāku mājai un cik būtisku atbalstu tā dod vecākiem, kuru bērni ilgstoši ārstējas Bērnu slimnīcā, iniciatīvu ziedojumu piesaistei uzņēmušies sabiedrībā zināmi vecāki – Armands Simsons, Ieva Florence-Vīksne, Rūta Dvinska, Māris Grigalis, kā arī mūziķe Māra Upmane-Holšteine, kurai pašai bijusi pieredze ar ilgstošu bērna ārstēšanos un viesošanos Vecāku mājā. Ar devīzi “Vecāki vecākiem” viņi vēršas pie saviem draugiem, radiem, paziņām, sekotājiem sociālajos tīklos un ikviena vecāka Latvijā, lūdzot ziedot Vecāku mājas uzturēšanai.

Ikvienam, kurš vēlas atbalstīt Vecāku mājas darbību, jau no februāra sākuma būs pieejamas arī ziedojumu kastītes Rimi veikalos visā Latvijā.

Rimi jau daudzus gadus ir Bērnu slimnīcas fonda draugs un partneris: kopā esam īstenojuši ne vienu vien sabiedrībai ļoti vajadzīgu projektu. Mēs ļoti novērtējam mūsu daudzo pircēju iesaisti, sniedzot savu ieguldījumu ziedojumu kastītēs, kas katrā projektā ir būtisks un neaizstājams pienesums. Šoreiz ar īpaši sirsnīgu lūgumu un aicinājumu ziedot vēršamies tieši pie vecākiem – ikviena, kurš zina un saprot, cik būtisks atbalsts bērniņa slimošanas laikā nepieciešams arī pašiem vecākiem,” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Bērnu slimnīcas Vecāku māja Torņakalnā jau kopš 2011. gada sniedz atbalstu ģimenēm, kuru bērni ilgstoši ārstējas slimnīcā, nodrošinot gan naktsmājas, gan praktisku un psiholoģisku atbalstu. Kopumā 12 darbības gadu laikā Vecāku māja sniegusi palīdzību vairāk nekā 7500 ģimenēm. Nereti Vecāku mājā uzturas reģionu iedzīvotāji, kā arī priekšlaicīgu dzimušo bērniņu mammas, un reizēm vecāki te pavada pat trīs mēnešus.