X
A A A A A
-A A A+
Sapnis piepildīts

Roberts (17 gadi)

Ģimenes piedzīvojums Ventspilī

Epilepsija, autisms, smagi garīgās attīstības traucējumi

100%
Saziedots: 1 098 €
Nepieciešams: 620 €
Roberts ir bezgala mīļš, smaidīgs un pozitīvs puisis, kurš varbūt jau izskatās pieaudzis, bet tomēr vienmēr būs bērns. Kā stāsta viņa mamma, par spīti tam, ka Roberts vēl tikai mācās komunikācijas prasmes un draudzēties ar citiem, viņš izstaro beznosacījuma mīlestību - laikam tieši tādēļ citiem bērniem viņš tik ļoti patīk. Tomēr dzīve ne viņam, ne viņa ģimenei nebūt nav viegla - puisim nav attīstījušās valodas prasmes, ir grūti izrādīt savas vēlmes un vajadzības, turklāt ikdienu sarežģī arī epilepsija. Robertam, visticamāk, nekad nebūs iespējas apgūt arodu, iemācīties patstāvīgi dzīvot, izveidot savu ģimeni, un kādam vienmēr būs par viņu jāparūpējas.

Ģimenes ikdiena ir pilnībā pakārtota Roberta vajadzībām - nepārtraukti jānodrošina aprūpe, lai puisis varētu apmeklēt skolu, veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumus, labāk integrēties un pilnvērtīgāk dzīvot. Nemitīgā kustība, ko nosaka arī epileptiskā aktivitāte, ir patiešām ļoti nogurdinoša un, kā atzīst Roberta mamma, ļoti vienveidīga.
Tomēr ģimene ļoti cenšas rast iespēju arī kopīgi atpūsties, jo īpaši tādēļ, ka arī pašam Robertam vides maiņa nāk par labu.

Ņemot vērā, ka īpašo vajadzību dēļ ar puisi ir grūti ceļot, viņi ļoti novērtē pat iespēju atpūsties tepat Latvijā, apmeklējot kādas jaunas vietas, jo arī tas kalpo kā mazs, tomēr būtisks restarts visai ģimenei. Robertam īpaši patīk atpūta pie ūdens un ūdens atrakcijas, tāpēc šogad ģimene ļoti vēlas iepriecināt Robertu, dodoties divu dienu izbraucienā uz Ventspili. Tur ģimene vēlas apmeklēt ūdens atrakciju parku, kino, Piedzīvojumu parku un zinātnes centru "Vizium", un jau atrasta arī Roberta vajadzībām piemērota naktsmītne.

Mamma stāsta, ka Roberts pārsteidzoši labi uzvedas un izbauda šos ģimenes izbraucienus, ko esot pierādījis pagājušajos Ziemassvētkos veiktais izbrauciens uz Ziemupes muižu. "Līdz Roberta 16 gadu vecumam mēs maksimāli ieguldījām visus iespējamos resursus puiša ārstniecībā, rehabilitācijā, socializācijā, jaunu iemaņu un prasmju attīstīšanā, Roberts apmeklēja vairākas speciālistu nodarbības ik dienas. Šobrīd mēs vēlamies vienkārši būt kopā, dzīvot un nodrošināt Robertam cilvēka cienīgu dzīvi. Pēc mūsu kopā būšanas pasākumiem bērns vēl vairāk staro, viņš ir laimīgs!" pauž Roberta mamma.

Vairāk par Roberta un viņa ģimenes ikdienu vari uzzināt mammas uzturētajā lapā: https://ej.uz/RobertsDara

Kā sapnis tika piepildīts

Pateicoties ziedotāju lielajai atsaucībai, Roberts kopā ar ģimeni dosies ne tikai uz Ventspili, bet arī jau paguva piedzīvot jaukas pavasara brīvdienas Liepājā!

Stāsta mamma Inga:
"Gribam pateikties BSF un visiem, kas mūs atbalstīja. Tādi mazie ģimenes izbraucieni mums ir kā malks svaiga gaisa. Ir jūtams, cik ļoti pozitīvi ir ietekmējusi vides maiņa.
Arī Roberta attīstībai šādi ceļojumi nāk par labu. Vides maiņa, notikumi nenotiek pēc ierastā plāna, kaut kur varbūt ilgāk jāpagaida, kaut kas nenotiek pēc Roberta plāna un gribas... Viss kopā Robertam palīdz attīstīt savas komunikācijas un socializēšanās prasmes.

No Jelgavas uz Liepāju devāmies piektdienas vakarā ar vilcienu. Liepājā braucām ar tramvaju un daudz staigājām ar kājām. Apmeklējām gan pludmali, gan Kanālu rogainingu, gan LOC peldbaseinu un SPA. Tas bija varens piedzīvojums visiem. Bijām uz Liepājas leļļu teātra izrādi un apmeklējām gadatirgu. Tāpat izskrējām daļu Liepājas pa notīm, pa ceļam satiekot Liepājas himnas ar nosaukumu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” liepājniekiem tik zināmos himnas tēlus -  laivinieks, vārna, dzintara latvieši, telefonists un cilvēku mežs, kas ir atveidoti bronzas skulptūrās, kas izvietotas visā Kūrmājas prospekta garumā. Pie katra Liepājas himnas tēla var atrast un izlasīt – vai pat izdziedāt – vienu himnas pantiņu. Kopumā pa brīvdienām noiets vairāk kā 25 000 soļu.

Jāatzīst, ka pirmdienas rītā bija grūti mosties, bet ceļojums ļoti palīdzēja atgūt mums visiem līdzsvaru. Kopā būšana tiešām dziedina. Šīs brīvdienas bija tādas, kad mēs ļāvāmies notikumiem un nedomājām ne par ko citu."