Pusaudžu resursu centrs

Pusaudžu resursu centrs (PRC) ir Bērnu slimnīcas fonda izveidota, pierādījumos balstīta, mūsdienīga pieeja pusaudžu garīgās veselības profilaksei un dažādu atkarību novēršanai. PRC sniedz mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar atkarību un garīgās veselības riskiem. PRC pakalpojumi klātienē ir pieejami Rīgā un Liepājā. Konsultācijas tiek nodrošinātas arī attālināti, izmantojot Skype. Tāpat arī PRC strādā ar pusaudžiem viņu apkaimēs, sporta zālēs un piedāvā nodarbības pie saviem sadarbības partneriem. Visu informāciju par PRC var atrast mājas lapā www.pusaudzim.lv

Ziedot

PRC klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, uzvedības problēmas, emocionāli sarežģījumi, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem un apreibināšanās vienaudžu kompānijās.

Centra programmu ir izveidojuši Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti.

Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.

Savā darbā PRC vadās pēc pieciem pamatprincipiem:

1. Pakalpojumi ir pusaudžiem draudzīgi un piemēroti;

2. Metodes ir pierādījumos balstītas;

3. Tiek ievērota risku samazināšanas pieeja;

4. PRC strādā kā multidisciplināra komanda;

5. Visos procesos tiek iesaistīti gan pusaudzis, gan ģimene.

PRC pakalpojumi ir pieejami bez maksas. Tos var saņemt brīvprātīgi un konfidenciāli.