Mātes piena banka

Ziedošana noslēgusies
Nepieciešamie līdzekļi: 150000 EUR
Saziedots: 98597 EUR
Dati atjaunoti: 26.11.2021.
Dati tiek atjaunoti reizi nedēļā
Ziedot

Lai izveidotu Latvijā pirmo Mātes piena banku un nodrošinātu, ka izdzīvošanai tik svarīgo mātes pienu saņem arī tie priekšlaikus dzimušie bērniņi, kuru māmiņām piena nav, Bērnu slimnīcas fonds kopā ar ilggadējiem draugiem Rimi Latvia un atbalstītājiem zīmolu Happy turpina ziedojumu kampaņu “Katra lāsīte palīdz augt!”.

Jaunākā informācija par Piena bankas izveides progresu pieejama ŠEIT.

Mammas piens ir labākais uzturs jebkuram zīdainim viņa pirmajos dzīves mēnešos, taču vismazākajiem bērniņiem tas ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei. Diemžēl ne visām māmiņām, mazulim piedzimstot pirms laika, ir savs piens. Tāpēc visur Eiropā darbojas mātes piena bankas, kur ar krūti barojošās māmiņas var ziedot savu pienu tām mammām, kurām piena nepietiek. Pašlaik Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā nav Mātes piena banka. Lai to izveidotu, nepieciešamas 15 dažādas iekārtas, tostarp, pasterizētājs, saldētavas, laboratorijas iekārtas piena mikrobioloģiskajai analizēšanai, aukstumsomas piena transportēšanai, trauki piena uzlabgāšanai utmldz. Kopējās Mātes piena bankas izmaksas ir 150 tūkstoši eiro.

Mātes piena banka atradīsies VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Neonatoloģijas klīnikā. Tieši Bērnu slimnīcas Priekšlaikus dzimušo bērnu intensīvās terapijas nodaļa bieži kļūst par pirmajām mājām pašiem mazākajiem bērniņiem no visas Latvijas. “Gadā vidēji piedzimst 130 –160 mazuļi, kuru svars ir zem pusotra kilograma, un tieši šiem bērniem mātes piens ir visvairāk nepieciešams. Dzemdības priekšlaiku ir saistītas ar stresu, dažādiem pārdzīvojumiem un sarežģījumiem bērniņa hospitalizācijas laikā, tamdēļ māmiņām pašām piens var neveidoties uzreiz. Otra labākā un bērna veselībai drošākā alternatīva ir donora piens. Pirmāri Mātes piena banka sniegs palīdzību priekšlaikus dzimušiem bērniņiem ar svaru zem 1500g, taču īpašos gadījumos arī lielākiem bērniņiem pēc plašas zarnu operācijas. Dažreiz tās būs tikai pirmās dzīves dienas, kad būs nepieciešams donora piens, līdz māmiņai veidojas pašas piens. Citos gadījumos Mātes piena banka bērniņam būs svarīga pirmajās dzīves nedēļās vai pat mēnešos”, situāciju komentēja Bērnu slimnīcas neonatoloģijas klīnikas vadītāja Dr. Dace Sniedze.

“Kopā ar Bērnu slimnīcas fondu esam realizējuši daudzas nozīmīgas kampaņas, taču šai kampaņai esam bijuši līdzās jau no pirmsākumiem, palīdzot pašiem neaizsargātākajiem – priekšlaikus dzimušiem bērniem, lai izveidotu Latvijā pirmo mātes piena banku, jo diemžēl Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kur šādas mātes piena bankas vēl nav. Lai sasniegtu nepieciešamo mērķi un savāktu 150 000 eiro, esam pateicīgi arī par mūsu piegādātāju aktīvo iesaisti kampaņā – laikā līdz pat 24.novembrim Rimi veikalos būs iespēja iegādāties vairāk nekā 400 dažādas preces ar īpašo kampaņas atzīmi, tādejādi ikvienam pircējam būs iespēja vienkāršā veidā iesaistīties šī nozīmīgā projekta tapšanā,” skaidro Rimi Latvia ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

"Kā sociāli atbildīgs zīmols, Happy jau vairāku gadu garumā atbalsta ģimenes un arī priekšlaikus dzimušos mazuļus, nodrošinot bezmaksas autiņbiksītes, lai izrādītu rūpes par tiem, kuriem tas visvairāk ir nepieciešams. Esam pagodināti būt to vidū, kuriem patiesi rūp laimīgs mazulis un ģimene no pirmā dzimšanas brīža! Happy vēlas dot iespēju kaut ar vienu mātes piena lāsīti kādam bērniņam izaugt par stipru un veselu cilvēku. Mēs no sirds aicinām cilvēkus iesaistīties un ziedot Mātes Piena Bankas izveidei, lai Latvijas bērniem būtu šāda iespēja. " stāsta SIA "TZMO Latvija" valdes locekle Ruta Dziļuma.

Pirmais pamatakmens Mātes piena bankas izveidē tik likts jau pirms vairākiem gadiem, kad labdarības akcijas ietvaros Bērnu slimnīcas Neonatoloģijas klīnikā tika sagādāts un uzstādīts piena analizators un sonifikators - pirmās Mātes piena bankas izveidošanā nepieciešamās iekārtas. Tikmēr Veselības ministrijā ir rasti risinājumi juridiskiem un organizatoriskiem jautājumiem, lai Mātes piena banka Latvijā varētu darboties, ievērojot visus drošības pasākumus. Veselības ministrija ir paredzējusi arī ikgadēju finansējumu bankas ikdienas darba nodrošināšanai 76 tūkstošus eiro apmērā. “Šobrīd jūtamies droši un pārliecināti par to, ka, tiklīdz būs sarūpētas nepieciešamās Mātes piena bankas iekārtas, tā varēs pilnvērtīgi uzsākt darbu. Sirsnīgs paldies mūsu draugiem Rimi Latvija un mūsu jaunajiem atbalstītājiem par atsaucību un jau veikto ieguldījumu, un no sirds ceru, ka mums pievienosies vēl daudzi citi, lai kopīgiem spēkiem uzceltu Latvijā šo ļoti īpašo banku. Bērnu slimnīcas fondam šogad aprit 20 gadi, un šajā laikā kopā ar ziedotājiem ir paveiktas neticamas lietas, kas joprojām pilda savu misiju un uzdevumu, palīdzot bērniem uzlabot veselību. Mātes piena banka ir sen lolots sapnis un daudzu mūsu vismazāko un vistrauslāko bērniņu akūta nepieciešamība, tamdēļ ļoti ceru, ka arī šo ieceri kopā ar ziedotājiem spēsim piepildīt!”, ziedot Mātes piena bankai aicina Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Ziedot iespējams ziedojumu kastītēs Rimi veikalos un Rimi e-veikalā (www.rimi.lv), ziedojot savu Mans Rimi naudas uzkrājumu, kā arī tepat Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā!