Dod bērnam iespēju!

Ziedošana noslēgusies
Nepieciešamie līdzekļi: 50000 EUR
Saziedots: 77392 EUR
Dati atjaunoti: 06.07.2021.
Dati tiek atjaunoti reizi nedēļā
Ziedot

Iniciatīvas mērķis ir sniegt palīdzību 40 bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST), agrīni nodrošinot nepieciešamo terapiju. Zinātniski pierādīts - jo agrīnāk AST tiek diagnosticēti, un secīgi tiek sniegta atbilstoša un uz pierādījumiem balstīta terapija, jo labākas ir nākotnes prognozes bērniem adaptēties sabiedrībā. Mēs no sirds ticam, ka visi bērni ir pelnījuši labāko medicīnisko aprūpi neatkarīgi no viņu vecāku finansiālām iespējam, tāpēc aicinām palīdzēt un atbalstīt bērnus!

Katrs ziedojums dubultojas!

Lai nodrošinātu 40 bērniem ar AST vecumā līdz 5 gadiem terapiju, nepieciešami 100 000 eiro! Mūsu mērķis ir ziedojumos piesaistīt 50 000 eiro, kurus dubultos ERAB/EBRD*, tādejādi palīdzot 40 bērniem!

* Nodibinājums Bērnu slimnīcas fonds ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB/EBRD) kopienas iniciatīvas 2020. gadā izvēlēta organizācija, kuras laika posmā no 2020. gada 10. decembra līdz 2021. gada 10. jūnijam no privātpersonām saņemtajiem ziedojumiem liek klāt tieši to pašu summu**!

Katram eiro klāt tiks likts vēl viens, katriem 10 ‎€, klāt vēl 10 ‎€, katriem 100 € klāt vēl 100 €!

Kas ir autiskā spektra traucējumi (AST)

Bērnības autisms ir ar nervu sistēmas attīstību saistīts traucējums. Šobrīd bērnības autisma cēloņi līdz galam vēl nav zināmi. Autisms ir traucējumu spektrs, tāpēc,  lai to apzīmētu, bieži tiek lietots nosaukums: autiskā spektra traucējumi (AST).

AST izpaužas ar noteiktu pazīmju un funkcionēšanas īpatnību kopumu, kas katram indivīdam atšķiras. Kopumā AST var raksturot kā traucējumu visa mūža garumā, kas ietekmē, kāda veidā persona komunicē ar citiem un redz pasauli sev apkārt.

Katram no 40 bērniem ir savas grūtības, kuras var risināt, nodrošinot atbilstošu terapiju – apgūt vai uzlabot runasprasmi, socializēšanās prasmi, kas bērnībā nozīmē gan saskarsmi ar vecākiem un ģimeni, gan ar citiem bērniem bērnudārzā vai spēļu laukumā, prasmi pašam apģērbties un citas pašaprūpes iemaņas,  kā arī vēl daudzas citas lietas, kas parasti tiek uztvertas kā pašsaprotamas.

Diemžēl joprojām valsts neapmaksā terapijas, kas palīdz bērniem ar AST, un šīs izmaksas jāsedz bērna ģimenei. Aptuvenās izmaksas, ietverot ABA terapiju, logopēdu un citas pierādījumos balstītās terapijas, vienam bērnam ir vidēji 2500 EUR gadā.

Daudzas ģimenes nespēj segt ar terapiju saistītās izmaksas savam bērnam un tādēļ vēršas ar lūgumu palīdzēt pie sabiedrības. Bērnu slimnīcas fonds (BSF) jau vairākus gadus rūpējas, lai bērni ar AST varētu saņemt nepieciešamo terapiju, un šo gadu laikā atbalstu esam snieguši jau 500 bērniem!

Autisma kabinets

BSF ir izveidojis arī Latvijā pirmo Autisma kabinetu, kur vecāki vai aprūpētāji, kas audzina bērnu ar AST, var saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību un konsultāciju, ir izveidojis mājas lapu www.autismsberniem.lv, kurā var atrast informāciju latviešu valodā par autismu, tā pazīmēm un iespējām saņemt palīdzību, kā arī regulāri apmaksā dalību vecākiem izglītojošās grupās, kur speciālists palīdz apgūt praktiskas iemaņas un prasmes bērnu ar AST vecākiem, lai viņi ikdienā varētu veiksmīgāk paši palīdzēt savam bērnam.

**ERAB kopienas iniciatīvas 2020. gada atbalsta solījums būs spēkā, ja tiks izpildītas ziedojumu piesaistes un atskaišu iesniegšanas prasības

 

#NVOFonds2021