X
A A A A A
-A A A+

Marianna Elena (6 gadi)

Peldēšana ar delfīniem Klaipēdā

Neiroblastoma, ļaundabīgs audzējs kaulos un kaulu smadzenēs

100%
Saziedots: 2 000 €
Nepieciešams: 2 000 €
Ziedot

Mazajai Mariannai lielu daļu bērnības nācies pavadīt slimnīcā, smagi cīnoties par savu dzīvību - jau četru gadu vecumā viņai tika uzstādīta diagnoze: neiroblastoma, ļaundabīgs audzējs kaulos un kaulu smadzenēs, augsta riska 4. stadija. Taču viņa tik un tā parādījusi, ka ir dzīvespriecīga, radoša un muzikāla meitene, kurai ir lieli sapņi.

Stāsta Mariannas mamma: “Viss sākās 2021. gada septembrī, kad nokļuvām BKUS Infektoloģijas nodaļā. Trīs nedēļas bija tikai sāpes, nemitīgas pārbaudes, narkozes, adatu dūrieni un absolūta neziņa, minējumi… Pēc diagnozes saņemšanas, novembrī tika uzsākta pirmā ķīmijterapija, un kopumā pusotru gadu Marianna pavadīja Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļā, uz mājām dodoties vien pāris dienas. Līdz šim brīdim pārciesti 26 ķīmijterapijas kursi, tai skaitā sešas imūnterapijas. Ar to gan ārstēšanās nebeidzās, jo bija jāpārcieš vēl 2 transplantācijas Lietuvā, kur veica arī augstas devas ķīmijterapijas un šūnu transplantāciju. Pēc tam – uzturošā terapija ar medikamentiem un imūnterapiju. Divu gadu laikā nemitīga cīņa ar ķīmijterapijas blakusparādībām: emocionāli pārdzīvojumi, slikta dūša, nespēks, un apetītes zudums.

Slimnīcā esot, visbiežāk bērniem nākas atteikties no saskarsmes un komunikācijas ar citiem bērniem un cilvēkiem. Par šo Marianna pārdzīvoja visvairāk. Marianna ir dzīvespriecīgs bērns un liela cīnītāja – saka mūsu slimnīcas psiholoģe Agrita. Bērns, kurš ir parādījis vēlmi dzīvot un baudīt mazos un lielos prieka mirkļus, priecāties par mazumiņu, ko dod ikdienas gaitas, dzīvot katru dienu! Mariannai patīk radoši izpausties, sekot līdzi dažādiem radīšanas procesiem, piemēram, ziepju gatavošanai vai sveču liešanai, vannas bumbu gatavošanai. Viņa ļoti mīl deju – kā mūsdienu, tā klasiskā izpildījumā. Laba ritmiska mūzika spēj ieraut viņu straujā deju virpulī. Vēl Mariannai ļoti patīk darināt tērpus un veidot dizainu savām lellēm, un viņai ir laba krāsu izjūta.

Jau aizrit trešais ārstēšanās gads BKUS Hematoonkoloģijas nodaļā. Tagad Mariannai ir 6 gadi. Ārstēšanās turpinās, bet vairāk laika pavadot mājās, nevis slimnīcā. Šobrīd atkal esam mokošas gaidīšanas režīmā, gaidot pēdējās biopsijas rezultātus. Tie parādīs, kāda būs turpmākā ārstēšanās gaita pēc uzturošās terapijas, kas solās būt pēdējā cerība uz pilnīgu atveseļošanos.

Pamazām jau piepildās lielāki un mazāki sapnīši, viņa atkal var doties ciemos pie savas lielās māsas ģimenes, pavadīt svētkus mājās, augt un turpināt mācīties. Marianna neprātīgi mīl dzīvniekus. Sapni par zoodārza apmeklējumu nākas iepauzēt veselības nolūkos, bet ceļojums pie delfīniem tiek pieminēts katru vasaru. Ārstēšanās laiks emocionāli ir ļoti grūts. Tāpēc Mariannas lielākais sapnis ir peldēšana kopā ar delfīniem Lietuvā, Klaipēdas delfinārijā!”N!B! Gadījumā, ja kāds pieteiksies sapni piepildīt bez maksas, ziedojumi netiks pilnībā izlietoti vai bērns diemžēl nesagaidīs sava sapņa piepildīšanu, šim sapnim jau saziedotie līdzekļi tiks novirzīti citu bērnu sapņu piepildīšanai īpaši steidzamos gadījumos!


Izvēlies ziedojuma summu
Lūdzu uzgaidiet...