X
A A A A A
-A A A+

10. nodaļas bijušie pacienti

2010.gadā no 12. – 16. jūnijam Bērnu slimnīcas 20. nodaļas bijušie pacienti piedalījās „Winner games” (Uzvarētāju spēlēs) Maskavā. Tās ir sporta sacensības onkoloģiskās saslimšanas uzvarējušiem bērniem.

„Bijām pati mazākā komanda – seši bērni (viens no puišiem diemžēl nevarēja braukt, jo pēkšņi slimība uzbruka no jauna un bija jāuzsāk ķīmijterapija). Varam lepoties ar to, ka esam mājās pārveduši trīs medaļas – divas sudraba (peldēšanā un šaušanā) un vienu bronzas – futbolā. Turklāt šaušanā piedalījās Liāna – meitene ratiņkrēslā – un viņa tāda spēlēs bija vienīgā. Konkurence bija liela – spēlēs piedalījās vairāk kā 200 bērni no septiņām valstīm. Nebija nekādas atlaides – viss notika kā īstās sacensībās ar tiesnešiem. Mūsu bērniem tas tiešām nebija viegli – bija problēmas ar staigāšanu, pampa un sāpēja kājas, bija liels nogurums. Labi, ka mums līdzi bija medmāsiņa, kas varēja iedot pareizās zāles un sasmērēja sāpošās un sapampušās kājas. Mūs rādīja arī Maskavas televīzijā, bērni tika intervēti. Milzīgs paldies vēlreiz, ka sniedzāt bērniem šādu iespēju!” Baiba Zariņa, VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca 10. nodaļas sociālā darbiniece.

Bērnu slimnīcas fonds saka sirsnīgu paldies visiem un jo īpaši tūrisma aģentūrai Alīda Tours, kas atbalstīja bērnu nokļūšanu Maskavā. Iespēja piedalīties šādās spēlēs ir kā balva par pārvarētajām grūtībām un izcīnīto cīņu savas veselības labā. Visi šie bērni ir uzvarētāji, taču šādas spēles un piedzīvojums bērniem ļauj slimību un grūtības atstāt aiz muguras un sajust, ka dzīve turpinās!